I Drużyna Klub

Ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek

Data publikacji: 30.01.2026

Trzeci, a zarazem ostatni, sprawdzian przed powrotem Betclic 1 Ligi. W sobotę o 13:30 spotkamy się z ukraińskim FC Kudriwka.

FC Kudriwka to zespół założony w niewielkiej wsi Kudriwka, której populacja na początku XXI wieku wynosiła zaledwie 1000 osób. Sam klub powstał w 1982 roku i występował początkowo w mistrzostwach obwodu czernihowskiego. W 2023 roku drużyna zgłosiła się do rozgrywek drugiej ligi i dopiero wtedy zyskała status profesjonalnej ekipy. Przed rozpoczęciem sezonu 2024/25 klub wchłonął drużynę Nyva Buzova, otrzymując tym samym miejsce w pierwszej lidze ukraińskiej. Udany sezon zwieńczyli zwycięstwem w barażach i awansem do ekstraklasy.

Obecny sezon jest dla FC Kudriwka pierwszym na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Zespół z bilansem 4 zwycięstw, 3 remisów oraz 9 porażek zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli, które znajduje w strefie barażu o utrzymanie. Przerwa zimowa dla ukraińskiej ekipy jest niezwykle intensywna, bo do tej pory piłkarze rozegrali pięć sparingów. Wygrali z FK AS Trenčín (4:0), zremisowali z Siłeks Kratowo (0:0) i Arda Kyrdżali (1:1) oraz przegrali z FC Malisheva (0:2) i FC Fredericia (1:2).

Zagłębiając się w kadrę FC Kudriwka, jest to klub, który na przestrzeni roku dokonał wielu roszad kadrowych. W dużej mierze sięgał po graczy ligowych rywali takich jak Szachtar Donieck czy Dynamo Kijów.