Czarne Koszule. Duma Stolicy. Najstarszy Klub piłkarski w Warszawie.

Poznajcie Klub, który kibice z dumą wspierają od ponad 110 lat

  • Strona Główna
  • Czarne Koszule. Duma Stolicy. Najstarszy Klub piłkarski w Warszawie.

POLONIA TO HISTORIA I DUMA

Jesteśmy najstarszym klubem piłkarskim w Warszawie, który nieprzerwanie od 1911 tworzy historię piłki nożnej.

Współtworzyliśmy PZPN – Polski Związek Piłki Nożnej (1919) oraz Polską Ligę Piłki Nożnej.

Dwukrotnie wywalczyliśmy prestiżowy tytuł Mistrza Polski (1946 i 2000) oraz zdobyliśmy Puchar Polski (1952 i 2001).

Od 100 lat gramy na legendarnym stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6 „K6”, który był świadkiem przełomowych wydarzeń w polskiej historii i miejscem walk podczas Powstania Warszawskiego.

POLONIA TO ODWAGA, PATRIOTYZM I WOLNOŚĆ

Polonia to nazwa, którą przyjęliśmy w czasie zaborów. Podczas okupacji niemieckiej w trakcie II wojny światowej rozgrywaliśmy mecze wbrew zakazom i w konspiracji.

Zdobyliśmy tytuł pierwszego powojennego Mistrza Polski, mimo że nasz stadion został zrównany z ziemią w czasie walk prowadzonych na terenie Warszawy.

Pozostaliśmy wierni naszym wartościom w czasach PRL i nie poddaliśmy się reżimowi komunistycznemu, a wielu naszych kibiców walczyło o wolność Polski.

Noszenie z dumą na ulicach stolicy barw Klubu i przychodzenie na mecze wymaga dużej odwagi, gdy ma się obok tak silnego rywala. 

Jesteśmy patriotami. Kochamy nasze miasto – Warszawę i nasz kraj – Polskę. Jesteśmy z nimi silnie związani, ale pozostajemy otwarci na ludzi innych od nas. Nie akceptujemy aktów agresji i mowy nienawiści wobec nikogo. Każdy, kto podziela nasze wartości jest mile widziany w naszym domu, na K6. Dotyczy to również kibiców naszych rywali.

POLONIA TO SZACUNEK, SOLIDARNOŚĆ I RADOŚĆ

Niezależnie od wyniku i pomimo ogromnych emocji, jakie towarzyszą sportowej rywalizacji, odnosimy się z szacunkiem do każdego bez wyjątku – także kibiców drużyny przeciwnej.

Wszyscy – kibice, zawodnicy, sponsorzy, trener, zarząd – tworzymy jedną drużynę, która wspiera się  zawsze, niezależnie od sytuacji. Wygrywając, świętujemy wspólnie, przegrywając, podnosimy się na duchu i motywujemy do dalszej walki.

Piłka nożna to nie tylko walka o zwycięstwo – to zabawa i emocjonujące widowisko. Chcemy czerpać z niej przyjemność oraz dawać powody do radości i przeżywania niezapomnianych chwil wszystkim tym, którzy przyjdą na nasz stadion.

Dzięki przejęciu Polonii Warszawa przez Gregoire Nitot w marcu 2020 i mobilizacji kibiców Klub ma nową szansę, by odzyskać dawną świetność. Jeszcze raz pokażmy światu, jaka siła tkwi w Polonii Warszawa.

Przyjdź na stadion i wspieraj Drużynę.
Twórz z nami nowe karty w historii Klubu.