I Drużyna

Zmiany w sztabie szkoleniowym Polonii Warszawa

Data publikacji: 01.07.2024

Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny oficjalnie dołączyli Grzegorz Lech, Adrian Kędzierski oraz Marcin Górecki.

Grzegorz Lech

Grzegorz Lech to były piłkarz kojarzony głównie z grą dla Stomilu Olsztyn, w którego barwach rozegrał ponad 200 spotkań, strzelając w nich 46 bramek i notując 17 asyst. Jako piłkarz reprezentował również barwy Korony Kielce, Arki Gdynia i Dolcanu Ząbki. Trener Lech jako piłkarz kieleckiej Korony rywalizował z Polonią przy Konwiktorskiej 6. Miało to miejsce w sezonie 2010/2011, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnych Koszul 2:0.

Po zawieszeniu butów na kołku w 2021 roku rozpoczął pracę w sztabie szkoleniowym Stomilu Olsztyn. W „Dumie Warmii” współpracował z min: Szymonem Grabowskim, Piotrem Jackiem czy Adrianem Stawskim. Zadebiutował również w roli pierwszego trenera Stomilu, prowadząc zespól łącznie w 11 spotkaniach. Grzegorz Lech posiada licencję PZPN UEFA A oraz ukończył Kurs Analityka w Szkole Trenerów PZPN-u.

Adrian Kędzierski

Adrian Kędzierski do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, podobnie, jak i Grzegorz Lech, dołączył w roli asystenta Rafała Smalca. 28-latek przez ostatnie pół roku pracował jako asystent trenera Mariusza Pawlaka w Olimpii Grudziądz. Swoją pracą oraz zaangażowaniem wydatnie przyczynił się do bardzo dobrych wyników osiąganych przez zespół w rundzie rewanżowej. Co warto podkreślić, Olimpia to piąty zespół na wiosnę drugiej ligi! Wcześniej pracował jako asystent w Wiśle Puławy, z którą wywalczył awans do 2. Ligi. Był również związany z Motorem Lublin oraz akademią BKS-u Lublin.

Trener Kędzierski posiada licencję PZPN UEFA A. Jest również w trakcie odbywania kursu Analityka organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Marcin Górecki

Marcin Górecki to nowy fizjoterapeuta, który dołączył do naszego zespołu w miejsce Wojciecha Mielczarka. Marcin w przeszłości pracował w Wiśle Puławy oraz Legionovii. Co ciekawe, swoją przygodę w sporcie rozpoczynał w sekcji siatkarskiej drużyny z Legionowa.

Panowie, witamy przy #K6. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia