Klub

Zjednoczeni w jednym celu – przed nami kluczowy moment sezonu

Data publikacji: 17.05.2024

„Dopóki piłka w grze…” to piłkarskie prawidło powinno być bardzo dobrze znane wszystkim kibicom Czarnych Koszul. W ostatnich latach bardzo dobrze poznaliśmy jego znaczenie. Występując na boiskach 3. Ligi w sezonie 2021/22 w pewnym momencie traciliśmy do miejsca premiowanego awansem 10 punktów. Mimo tego sztab szkoleniowy, na którego czele stał Rafał Smalec oraz piłkarze wywalczyli awans w ostatnich meczach sezonu. Nagrodą za wspomnianą wiarę do końca, było wydostanie się z 3. Ligowych realiów, które przez lata były dla naszej społeczności codziennością, z którą nikt nie mógł się pogodzić.

Polonijna społeczność jest wyjątkowa, przekonywaliśmy się o tym już nie raz. Oddani klubowi kibice to skarb i unikatowa wartość, która potrafi przenosić góry – wszyscy na pewno dobrze pamiętają lata 2017-2020 przed wejściem do klubu prezesa Gregoire Nitot (marzec 2020) i ówczesne trudności organizacyjne. Od tego czasu mogliśmy cieszyć się z dwóch awansów z rzędu dochodząc na zaplecze Ekstraklasy. Towarzyszył temu ogromny zapał, poświęcenie i pasja wielu ludzi.

Co działo się niemal rok temu? 20.05.2023 rozegraliśmy pamiętny mecz w ramach rozgrywek 2. Ligi z Olimpią Elbląg pieczętujący nasz awans do 1. Ligi. Wspominamy o tej niedalekiej przeszłości, ponieważ uważamy, że dla wszystkich z nas, całej społeczności Polonii były to lekcje cierpliwości, w połączeniu z nauką zaufania do zespołu, z których powinniśmy wyciągnąć wnioski. Obecnie, większość zespołu czy sztabu szkoleniowego stanowią te same osoby.

W tym sezonie (pierwszym, na tak wysokim poziomie od 11 lat) popełnialiśmy błędy na boisku , ale nie brakowało nam charakteru czy zaangażowania. Cała drużyna pokazała to w meczach wygrywając z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie – Resovią, Podbeskidziem i odwracając wynik z 1:3 na 3:3 w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. W rundzie wiosennej złapaliśmy passę niepokonanej przez 7 kolejek drużyny. Nawiązywaliśmy wyrównaną walkę z klubami o większych budżetach czy możliwościach organizacyjnych (minimalna porażka z późniejszym zdobywcą Pucharu Polski Wisłą Kraków 2:3 na początku sezonu, zwycięstwo na wyjazdach z Arką Gdynia czy GKSem Katowice).

Przed nami ostatnie dwa mecze sezonu 2023/24. Z tego miejsca pragniemy zaapelować do wszystkich kibiców o zjednoczenie w kluczowym momencie sezonu. Razem możemy osiągnąć więcej. Ze strony piłkarzy,  sztabu szkoleniowego deklarujemy pełne zaangażowanie w realizacji naszego celu jakim aktualnie jest utrzymanie. Ta grupa ludzi znajdywała się w przeszłości w trudnych momentach, ale nigdy nie brakowało jej wiary w sukces i zawsze wychodziła z tych momentów zwycięsko.

Piłka nożna to emocje, po to przychodzimy na trybuny i dopingujemy swoją drużynę. Oczekujemy emocjonującego widowiska, które na koniec przyniesie nam zwycięstwo. Mecz nie zawsze układa się po naszej myśli. Rozumiemy że towarzyszą nam wszystkim ogromne emocje związane z faktem zachowania 1. Ligowego bytu. Niedopuszczalną jest jednak sytuacja, w której w trakcie lub po meczach piłkarze czy trener są obrażani. Niektóre przyśpiewki, które padały z trybun w stronę piłkarzy czy naszego trenera są w totalnej sprzeczności z polonijnym DNA oraz misją „Czarni Kulturalni”. Przypominamy, że wszystko wciąż jest w naszych rękach jeżeli chodzi o końcowy układ tabeli i zależy w 100% od wyników osiągniętych przez drużynę przez najbliższe dwa tygodnie.

Podczas niedzielnego meczu z Odrą Opole na kibiców czekają atrakcje z okazji Dnia Dziecka, które organizujemy wspólnie z grupą Ultras Enigma oraz Stowarzyszeniem Kibice Razem. To świetnym moment na zaszczepienie polonijnego ducha wśród najmłodszych. Chcemy, żeby poprzez zabawę i kontakt z rówieśnikami widziały w stadionie bezpieczne miejsce. To też doskonała okazja do tego, żeby siedzenie w domu, zastąpić aktywnościami na zewnątrz. Wierzymy, że każdy uczestnik będzie mógł stać się częścią żywiołowego, fanatycznego, kulturalnego dopingu, który napędzi Czarne Koszule do zwycięstwa i zgarnięcia kompletu punktów!

Niech hasło „(..) W moim sercu KSP i na dobre i na złe! ” będzie w takim okresie jak teraz szczególnie bliskie wszystkim sympatykom Polonii. To czego potrzebujemy obecnie to pozytywne, kulturalne wsparcie z trybun, które natchnie piłkarzy do osiągania lepszych wyników a nie nałoży na nich dodatkową, negatywną presję. Wierzyliśmy dwa lata temu, na koniec sezonu czekał na nas sukces. Wierzyliśmy rok temu, na końcu sezonu czekał na nas sukces. Sprawmy aby i w tym roku osiągnąć cel i wspólnie zawalczyć o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy – miejscu, które jeszcze 4 lat temu było tylko w sferze naszych snów i nieosiągalnych marzeń.