I Drużyna

Świąteczne zwyczaje Jakuba Lemanowicza

Data publikacji: 23.12.2023

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia porozmawialiśmy z Jakubem Lemanowiczem o jego zwyczajach świątecznych. Sprawdźcie, jak ten magiczny czas wygląda u naszego bramkarza.

Zwyczaje świąteczne Lemana

Często w Wigilię rano chodzę biegać, jakiś ruch, a później staram się pomóc mamie lub komuś z rodziny w przygotowywaniu potraw. U mnie w rodzinie jest taka tradycja, że już od parunastu lat, to ja zajmuje się wyborem i kupnem choinki. Mi najbardziej coś w niej nigdy nie pasowało (śmiech), dlatego zostałem oddelegowany do tego zadania. Jestem fanem naturalnej choinki, choć nie wiem, jak to będzie wyglądało, gdy na stałe zamieszkam ze swoją dziewczyną. Ona preferuje sztuczną, a ja naturalną. Chyba będziemy musieli się umówić, że to ja będę sprzątał później, gdy opadną z niej igły (śmiech). Staram się brać aktywny udział w organizacji świąt i pomagać w przygotowaniach. Najbardziej zajmuje się jednak choinką. Jak trzeba coś pomóc, to zawsze pomagam, czy to w sprzątaniu, czy też w kuchni.

Najmilsze wspomnienie związane ze świętami to?

Najmilsze święta były za czasów dziecka, jak mogłem się chować pod choinką i podglądać prezenty. Wiadomo, że święta i całą otoczkę świąt bardziej się przeżywało jako dziecko. To było bardzo miłe i ciepło to wspominam. Jak było się małym, miało się dużo wymarzonych prezentów. Głównie tych materialnych. Teraz to przede wszystkim zdrowie oraz żeby sprzyjało szczęście w rodzinie.

Wolisz dawać, czy otrzymywać prezenty?

Wolę zdecydowanie dawać prezenty. Za dzieciaka wolałem dostawać, a teraz większą frajdę sprawia mi fakt, że druga osoba, obdarowywana, może się cieszyć z prezentu. Fajnie z okazji świąt obdarować członków rodziny prezentami. To miły gest. W tym roku kupiłem zawczasu (śmiech), nie czekałem na ostatnią chwilę.

Ulubiona potrawa świąteczna?

Moją ulubioną potrawą świąteczną jest na pewno barszcz czerwony, krokiety z serem i grzybami i do tego pierogi z kapustą i grzybami.

Życzenia świąteczne dla kibiców Czarnych Koszul

Kibicom Polonii chciałbym życzyć przede wszystkim zdrowia, a także wytrwałości w kontekście naszej drużyny. Po nowym roku zrobimy wszystko, by poprawić miejsce w tabeli i tym samym dać więcej szczęścia naszym kibicom, naszą grą i osiąganymi wynikami.