I Drużyna

Pokażmy rywalom miejsce w szeregu! | Zapowiedź meczu Motor Lublin – Polonia Warszawa

Data publikacji: 29.10.2022

W sobotę 29.10. Polonia Warszawa rozegra arcyważny mecz z przedsezonowymi faworytami do awansu. Z pewnością wielu sympatyków Czarnych Koszul wyczekuje z namiętnością na ten fascynujący pojedynek. Choć Motor Lublin nadal krąży w okolicach strefy spadkowej, to po zmianie trenera zdołał wygrać aż 4 razy i 2 razy zremisował. Ten pojedynek z pewnością nie należy do tych z gatunku łatwych, a na bank będzie emocjonował niejednego kibica.

HISTORIA I SUKCESY MOTORU

Zespół Motoru Lublin został założony w 1950 roku przy Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Dopiero w 1965 roku awansował do ówczesnej II Ligi, lecz spędził tam tylko jeden sezon. Aż nastąpił przełom. Drużynę naszych sobotnich rywali objął Bronisław Waligóra i przy pełnym stadionie przez cały sezon zdołał awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Motor łącznie przez 9 lat występował na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek piłkarskich, a 22 sezony spędził na jego zapleczu. Ostatnie lata klub spędza na boiskach II i III Ligi, a od sezonu 2020/2021 występuje w II lidze.

KIEDYŚ TO BYŁO…

Ostatni raz z żółto-biało-niebieskimi mierzyliśmy się aż… prawie 15 lat temu! Wtedy to na szczeblu ówczesnej 2 Ligi (drugi poziom rozgrywkowy) 22.03.2008 wygrała właśnie Polonia, ogrywając rywali 2-0. Statystyki poprzednich spotkań są bardzo wyrównane, bo padło dotychczas 5 wygranych Motoru i 4 wygrane Polonii oraz 9 remisów pomiędzy tymi drużynami.

GONCALO FEIO I JEGO EKIPA

Podopieczni portugalskiego trenera – Goncalo Feio – dotychczas zdołali zdobyć 11 na 15 punktów pod jego wodzą. Warto zaznaczyć, że ograli też w Pucharze Polski ekstraklasowe Zagłębie Lubin. Lublinianie od 19 września, gdy został to zatrudniony nowy trener, punktują najlepiej w lidze ex aueqo z naszą Polonią. Na 9 strzelonych bramek stracili jedynie 3. Nie wolno nam przeceniać rywala i patrzeć przez pryzmat miejsca w ligowej tabeli (Motor zajmuje aktualnie 13 miejsce).

KTO MOŻE SPRAWIĆ NAM PROBLEM?

W ataku Motoru rządzi i dzieli Rafał Król. Kapitan Motorowców rozegrał w tym sezonie aż 95% minut, za każdym razem wychodził jako gracz wyjściowej jedenastki (na 16 meczów) i strzelił 4 bramki oraz 4 razy asystował. Jest motorem napędowym ofensywy zespołu Lublinian, gdzie rozegrał 180 spotkań.

NA SMALCU DO EKSTRAKLASY

Ekipa Rafała Smalca jest jak na razie nie do powstrzymania i pewnie kieruje się ku górze tabeli. Przed Polonią w ligowym peletonie jest jeszcze Kotwica Kołobrzeg, która nadal dzielnie walczy. Nasi zawodnicy są drugą najlepszą siłą ofensywną i obronną w lidze. Nie straszny nam żaden przeciwnik i z takim nastawieniem musimy wyjść na sobotnie spotkanie z Motorem Lublin!

Redakcja: Tymoteusz Janczak