I Drużyna

Po przerwie reprezentacyjnej wracamy do gry!

Data publikacji: 25.11.2023

Przerwa reprezentacyjna dobiegał końca, co oznacza, że piłkarze Dumy Stolicy wracają do ligowej rywalizacji. Już jutro (26.11) o godzinie 12:40 zagramy na wyjeździe z aktualnym wiceliderem tabeli Odrą Opole, z którą po raz ostatni przyszło nam rywalizować dokładnie siedem lat temu. Mecz będziecie mogli obejrzeć w Polsacie Sport, systemie PPV oraz śledzić poprzez relację radiową na naszym kanale na Youtubie i polonijnych mediach społecznościowych. Zapraszamy również do naszego sports baru Czarna Koszula na wspólnego oglądanie tego spotkania.

Sylwetka rywala

W zeszłym sezonie Opolska Odra rzutem na taśmę utrzymała się na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, zajmując po 34. kolejkach ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. W trwającym sezonie drużyna z Oleskiej 51 w żadnym stopniu nie przypomina jednak tego samego zespołu, który jeszcze kilka miesięcy temu drżał od ligowy byt.

Aktualnie Odra to drugi zespół tabeli, który w 15 spotkaniach zdobył 27. punktów, o dwa mniej niż przewodząca ligowej stawce Arka Gdynia. Na wspomniany dorobek punktowy złożyło się osiem zwycięstw, trzy remisy i tylko cztery porażki (mniej na swoim koncie mają tylko zespoły, które do ostatniej kolejki powinny liczyć się w walce o awans – Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Miedź Legnica i Górnik Łęczna). W międzyczasie zespół Adama Noconia zanotował również serię dziewięciu spotkań bez porażki, pokonując po drodze Wisłę czy Lechię.

Ostatnie tygodnie dla Odry nie są już tak udane. W trzech ostatnich spotkaniach nasz najbliższy rywal odniósł trzy porażki, nie strzelił ani jednego gola, tracąc przy tym aż siedem. Nie zmienia to jednak faktu, że Odra dysponuje jedną z najlepszych formacji defensywnych w lidze. Zespół Adama Noconia stracił łącznie 14 bramek, co daje średnio 0,93 bramki na mecz. Mniej goli stracił tylko Górnik Łęczna (11), z którym Duma Stolicy zremisowała ostatnio na wyjeździe 0:0.

Odra z zespołów znajdujących się w TOP10 ligowej tabeli strzeliła do tej pory najmniej goli, bo zaledwie 18. To 0,94 bramki na mecz, a najskuteczniejszy strzelec zespołu Hiszpan Borja Galan ma na swoim koncie 6 trafień (5 w lidze i 1 w Pucharze Polski).

Odegrać się za porażkę

Ostatni mecz z Odrą Opole rozegraliśmy 26 listopada 2016 roku. Wówczas na zakończenie rundy jesiennej 2 Ligi przegraliśmy na stadionie przy #K6 3:4. Co ciekawe, jedną z bramek dla naszego zespołu strzelił grający nadal w Dumie Stolicy Marcin Kluska. Łącznie z Odrą rywalizowaliśmy dziesięciokrotnie. Bilans to dwa zwycięstwa Polonii, pięć remisów oraz trzy porażki.

Raport kartkowy

Trener Rafała Smalec będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników pierwszego zespołu, z wyjątkiem kontuzjowanego Mateusza Kuchty. Przypomnijmy, nasz bramkarz na początku tygodnia przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł w prawym łokciu. Jego okres rekonwalescencji potrwa co najmniej trzy miesiące.

W gronie zagrożonych pauzą w następnym spotkaniu w przypadku otrzymania jutro żółtej kartki są: Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki, Marcin Kluska i Paweł Tomczyk. Wszyscy wymienieni mają na swoim koncie po trzy żółte kartki.

4 żółte karki:

Michał Kołodziejski, Maciej Kowalski-Haberek, Michał Bajdur,

3 żółte kartki:

Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki, Marcin Kluska, Paweł Tomczyk

2 żółte kartki:

Michał Grudniewski, Vladyslav Okhronchuk, Nikodem Zawistowski, Mateusz Michalski,

1 żółta kartka:

Oliwier Wojciechowski, Krzysztof Koton, Dariusz Pawłowski, Szymon Kobusiński,   

Obsada sędziowska

Decyzją kolegium sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej niedzielny mecz poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa. Na liniach pomagać mu będą Sławomir Kowalewski i Damian Rokosz. Sędzią technicznym będzie Robert Marciniak. Na arbitrów odpowiedzialnych za system VAR wyznaczono Tomasza Wajdę i Kornela Paszkiewicza.

Gdzie obejrzeć mecz #ODRPOL?

Rywalizację z drużyną Adama Noconia będziecie mogli obejrzeć w paśmie telewizyjnym na antenie Polsatu Sport oraz w Internecie w systemie PPV. Kupując z naszego linku, wspierasz swój ukochany klub również finansowo. To koszt zaledwie 10 złotych, z czego 50% tej kwoty trafi na klubowe konto.

Mecz z Odrą będziecie mogli także śledzić poprzez relację radiową dostępną na naszym kanale na Youtubie. Zachęcamy również do zaobserwowania naszych pozostałych kanałów w mediach społecznościowych, na których będą pojawiały się materiały na temat meczu #ODRPOL.