Klub

Odpadamy z Pucharu Polski – porażka w Krakowie

Data publikacji: 07.11.2023

W ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski zmierzyliśmy się na wyjeździe z Wisłą Kraków.

W 6 minucie pierwszą dobrą okazję mieli gospodarze po strzale głową i dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale świetną paradą popisał się nasz bramkarz Jakub Lemanowicz. Kilka minut później po naszym błędzie zawodnik gospodarzy wyszedł na sytuację sam na sam, ale ponownie gospodarze zostali powstrzymani przez Lemanowicza.

Pierwsze pół godziny gry upłynęło pod znakiem dominacji gospodarzy. Zawodnicy Rafała Sobolewskiego raz za razem dochodzili do sytuacji, ale albo na posterunku był Lemanowicz, albo rywale uderzali niecelnie. W końcu w 31 minucie Polonia odpowiedziała groźną kontrą, której bliski skutecznej finalizacji był Maciej Kowalski – Haberek. Od 35 minuty Czarne Koszule miały w tym meczu jeszcze trudniejsze zadanie. Drugą żółtą kartką został napomniany Jakub Piątek i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i do szatni schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

Pierwsze kwadrans drugiej połowy upłynął pod znakiem dalszego naporu na naszą bramkę. W 60 minucie bardzo dobrą interwencją po mocnym strzale Goku popisał się dobrze dysponowany tego dnia Jakub Lemanowicz. W 68 minucie gospodarze dopięli swego, piłkę do naszej bramki z bliskiej odległości skierował Szymon Sobczak. W 84 minucie po wrzutce w nasze pole karne gospodarze podwyższyli prowadzenie. Bramkę uderzeniem głową zdobył Bartosz Jaroch. Chwilę później Wiślacy zdecydowali pójść za ciosem, kolejną bramkę dla Wisły zdobył Angel Rodado. W doliczonym czasie gry rywale mieli rzut karny, ale strzał Goku świetnie obronił Jakub Lemanowicz nie pozwalając na podwyższenie prowadzenia.

Skład Polonii Warszawa: Lemanowicz – Majsterek (Grudniewski), Wełna(Michalski), Kowalski-Haberek – Zawistowski (Biedrzycki), J.Piątek (25’ ŻK, 35’CK), Wojciechowski, Pawłowski – Bajdur (Tomczyk), Kluska (Okhronczuk) – Kobusiński