Klub

O niezwykle ważne trzy punkty. Gramy u siebie z Odrą

Data publikacji: 18.05.2024

W niedzielę o godzinie 15:00 drużyna Dumy Stolicy zagra przy #K6 z Odrą Opole w ostatnim domowym meczu sezonu 2023/2024. Trzy punkty zapewnią nam utrzymanie w pierwszej lidze. Z Waszym wsparciem będzie to ułatwione zadanie, dlatego kupujcie bilety i jutro wszyscy na stadion! Przed tym jednak zachęcamy do zapoznania się z sylwetką rywala.

Odra Opole bez wątpienia jest jedną z rewelacji trwającego sezonu Fortuna 1. Ligi. Nasz najbliższy rywal na dwie kolejki przed końcem rozrywek zajmuje 9. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 49 „oczek”. Na wspomniany dorobek punktowy złożyło się 14 zwycięstw, siedem remisów i jedenaście porażek. Do strefy barażowej ekipa Adama Noconia traci zaledwie dwa punkty i realnie liczy się w walce o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Zespół ze stolicy polskiej muzyki w 32 spotkaniach strzelił 39 bramek, co daje średnio 0,82 bramki na mecz. Najczęściej, bo aż dziewięciokrotnie, drogą do siatki rywala znajdował Borja Galan, rozgrywając przy tym najwięcej minut w drużynie (2.847). Równie groźnym zawodnikiem pod bramką rywala jest 35-letni pomocnik Rafał Niziołek. Piłkarz z Ząbkowic Śląskich zdobył w tym sezonie siedem bramek.

W ostatnim czasie Odra miewa wahania formy, przeplatając zwycięstwa porażkami. Ostatnie pięć spotkań niebiesko-czerwonych to trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Odra Opole 3:0 Chrobry Głogów

Termalica 0:1 Odra Opole

Odra Opole 0:2 Motor Lublin

Górnik Łęczna 1:0 Odra Opole

Odra Opole 3:0 Wisła Płock

Drużyna Adama Noconia zdecydowanie lepiej radzi sobie w meczach przed własną publicznością, w których zainkasowała 28. punktów, niż w delegacji (21 „oczek”).

Bilans bezpośrednich spotkań delikatnie przemawia na korzyść naszego niedzielnego rywala. Są to bowiem nasze dwa zwycięstwa, cztery remisy oraz trzy porażki, z których jedną doznaliśmy w listopadzie ubiegłego roku, ponosząc na terenie rywala dość dotkliwą porażkę 0:3. Teraz zrobimy wszystko, by zrewanżować się Odrze za porażkę odniesioną w rundzie jesiennej, zwłaszcza, że trzy punkty w niedzielę zapewnią nam utrzymanie w pierwszej lidze. Aby stało się to faktem, potrzebne nam będzie Wasze wsparcie. Wszyscy na #K6. Sprzedaż biletów trwa online oraz w dniu meczu w kasach stadionu od godziny 13:00.