GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Zwycięstwo Czarnych Koszul nad Sokołem Aleksandrów Łódzki!

Data publikacji: 08.09.2021

W meczu 7. kolejki 3 Ligi Polonia Warszawa zmierzyła się z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Czarne Koszule kapitalnie rozpoczęły środowe spotkanie i już w 1. minucie starcia nasza drużyna objęła prowadzenie. Łukasz Piątek wykorzystał dobre dośrodkowanie Adama Pazio z rzutu rożnego i pewnie pokonał bramkarza drużyny gości – Huberta Pilota. Podopieczni Rafała Smalca z każdą kolejną akcją rozkręcali się boisku i mieli całkowitą przewagę w posiadaniu piłki.

Pierwsze i od razu skuteczne trafienie jeszcze bardziej zmobilizowało zawodników Polonii do walki. Czarne Koszule konstruowały wiele dobrych sytuacji pod bramką rywali, ale w końcowym etapie akcji brakowało w niej precyzyjnej finalizacji. Bardzo aktywny na boisku był Marcin Kluska, ale próby naszego pomocnika skutecznie bronił bramkarza drużyny gości. Bardzo dobrze od samego początku spotkania prezentował się Krzysztof Koton. Wychowanek Akademii MKS-u Polonii odważnie pod koniec pierwszej połowy ominął obrońców Sokoła i wypracował doskonałą pozycję, by strzelić swoją pierwszą bramkę w seniorach, ale niestety zabrakło niewiele, by piłka znalazła się w siatce rywala.

Po zmianie stron Polonia Warszawa kontrolowała przebieg meczu i czujnie broniła podejmowane przez rywali próby stworzenia zagrożenia pod naszą bramką. Michał Brudnicki spokojnie bronił strzały zawodników Sokoła Aleksandrów Łódzki, nie dając gościom szansy na wyrównanie wyniku. Nasz zespół nieustannie próbował podwyższyć prowadzenie, jednak zawodnicy popełniali proste błędy, po których cały czas utrzymywał się wynik 1:1. Pod koniec meczu szansę na kolejną bramkę dla Polonii miał Patryk Paczuk, który zmienił w 60′ Marcinho, ale niestety piłka poleciała obok słupka.

Ostatecznie Polonia wygrała z Sokołem 1:0 i wywalczyła komplet cennych punktów!

Polonia Warszawa 1:0 Sokół Aleksandrów Łódzki

Bramki: Piątek 1’

Polonia Warszawa: Brudnicki – Pazio, Mikołajewski, Kiczuk, Wełna, Kluska, Maricniec, Piątek, Koton, Pieczara (76’ Parobczyk), Marcinho (60’ Paczuk)