I Drużyna

Wygrywamy sparing z Wisłą Płock

Data publikacji: 29.06.2024

W pierwszym sparingu w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu 2024/2025 pokonaliśmy Wisłę Płock 3:1 po golach Mateusza Michalskiego, Nikity Vasina i Xabiego Auzmendiego.

Na pierwszy sparing przed sezonem 2024/2025 wybraliśmy się do oddalonego o ponad 60 kilometrów Hotelu BoniFaCio (Kępa 84). Sparing, który zaczął się równo o godzinie 11:00, rozpoczęliśmy w składzie: Jakub Lemanowicz, Souleymane Cisse, Michał Grudniewski, Michał Kołodziejski, Marcel Predenkiewicz, Krzysztof Koton, Oliwier Wojciechowski, Nikodem Zawistowski, Michał Bajdur, Marcin Kluska i Szymon Kobusiński.

W pierwszych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, bez klarownych sytuacji do strzelenia gola z obu stron. Z czasem inicjatywę przejął zespół z Płocka, co zaowocowało trafieniem Mateusza Lewandowskiego w 19. minucie. My również dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, a najgroźniejszą wykreowaliśmy sobie w 30. minucie. Po strzale z dystansu Nikodema Zawistowskiego piłka odbiła się od słupka. Bliski pokonania bramkarza był również Michał Kołodziejski, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, i strzałem głową minimalnie przestrzelił. Do przerwy schodziliśmy zatem z jednobramkową stratą do ligowego rywala.

Po przerwie na boisko wybiegła nowa jedenastka, a trener Rafał Smalec desygnował do gry Mateusza Kuchtę, Macieja Kowalskiego-Haberka, Eryka Mikołajewskiego, Erjona Hoxhallariego, Antka Grzelczaka, Kubę Piątka, Mateusza Michalskiego, Nikitę Vasina, Xabiego Auzmendiego i Łukasza Zjawińskiego. W drugich 45. minutach na boisku pojawili się również Adrian Sandach i Bartosz Falbierski.

Druga połowa toczyła się już zdecydowanie pod dyktando Czarnych Koszul. Odrabianie strat rozpoczęliśmy w 57. minucie za sprawą fenomenalnego uderzenia z dystansu Mateusza Michalskiego. Prowadzenie naszego zespołu kilkanaście minut później podwyższył Nikita Vasin, który mocnym strzałem po ziemi nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. Wynik spotkania uderzeniem głową na tzw. „szczupaka” przypieczętował Xabi Auzmendi, wykorzystując tym samym dośrodkowanie Łukasza Zjawińskiego.

Polonia Warszawa (I połowa): Lemanowicz (30′ Kuchta) – Cisse, Grudniewski, Kołodziejski – Predenkiewicz, Koton, Wojciechowski, Zawistowski – Bajdur, Kluska – Kobusiński

Polonia Warszawa (II połowa): Kuchta (60′ Sandach) – Kowalski-Haberek, Mikołajewski, Hoxhallari – Grzelczak, Piątek, Michalski – Vasin (70′ Falbierski), Auzmendi – Zjawiński