GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Wygrana Czarnych Koszul z Pilicą i awans na drugie miejsce w tabeli!

Data publikacji: 09.10.2021

W ramach 12. kolejki 3 Ligi Polonia Warszawa zmierzyła się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek Pilicą Białobrzegi, która po dziesięciu spotkaniach zajmowała drugie miejsce w tabeli. Od początku pojedynku rywalizacja była wyrównana i obie drużyny grały bardzo czujnie w defensywie. W 13. minucie meczu gospodarze wykorzystali stratę piłki po naszej stronie i ruszyli do kontrataku. Czarne Koszule grały nerwowo i popełniały proste błędy, dzięki którym rywale konstruowali coraz groźniejsze sytuacje pod naszą bramką. Kolejne próby zawodników Pilicy Białobrzegi spokojnie bronił Michał Brudnicki, nie dając się zaskoczyć przeciwnikowi.

W 30. minucie gospodarze przejęli piłkę w środkowej strefie boiska i po dośrodkowaniu i faulu na Kamilu Czarneckim, sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Konrad Peterek, dając prowadzenie swojej drużynie 1:0. Czarne Koszule szybko chciały wyrównać wynik meczu i Junior Radziński po prostopadłym bardzo dobrym podaniu od Piotra Marcińca znalazł się niestety na pozycji spalonej. Ostatecznie do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Po zamianie stron rywalizacja dalej była bardzo zacięta. Czarne Koszule lepiej prezentowały się na boisku i budowały dobre akcje pod bramką rywali. W 52. minucie po dośrodkowaniu Piotra Marcińca Adam Pazio znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał Oskara Natorskeigo, doprowadzając do remisu 1:1. Jeszcze bardziej zmotywowana do walki Polonia ruszyła do ataku. W kolejnej dobrej sytuacji Adam Pazio zdecydował się na strzał z dystansu, ale szczęśliwe próbę naszego pomocnika obronił Oskar Natorski.

Obie drużyny walczyły do samego końca meczu i pokazały ogromny charakter. Bardzo dobrze w drugiej części meczu prezentował się Adam Pazio, który w 69. minucie spotkania pewnie minął Bartosza Zawadzkiego i po raz drugi w meczu wpisał się na listę strzelców. Pilica Białobrzegi próbowała jeszcze odwrócić losy meczu, ale to podopieczni Rafała Smalca cieszyli się ze zwycięstwa. Po sobotniej wygranej nasza drużyna awansowała na drugie miejsce w tabeli rozgrywek.

Pilica Białobrzegi 1:2 Polonia Warszawa

Bramki: Pazio (53; 69’)

Polonia: Brudnicki – Mikołajewski, Kiczuk, Wełna, Pazio, Kluska, Marciniec (64’ Mosiejko), Piątek, Pieńkowski (57’ Niewiarowski), Radziński (57’ Paczuk), Pieczara (84; Marcinho)

Trener: Rafał Smalec