I Drużyna

Wiktor Pleśnierowicz nowym piłkarzem Dumy Stolicy

Data publikacji: 18.02.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem Czarnych Koszul został Wiktor Pleśnierowicz. 22-letni stoper dołączył do naszej drużyny na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Warty Poznań.

Wiktor Pleśnierowicz to 22-letni środkowa obrońca urodzony w Kaliszu, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii lokalnej Kaliszanki. W 2014 roku, w wieku 13 lat, przeniósł się do akademii Lecha Poznań. Po dwóch latach został włączony do kadry zespołu do lat 19. Następnie Wiktor grał w rezerwach Lecha oraz trenował z pierwszym zespołem. W seniorskiej drużynie Kolejorza nie miał jednak okazji zadebiutować.

Sezon 2019/2020 nasz nowy zawodnik spędził na wypożyczeniu w AS Romie, rozgrywające 9 spotkań na poziomie Primavery U19.

Po powrocie do Poznania, po rocznym pobycie w stolicy Włoch, odszedł z Lecha na zasadzie transferu definitywnego do Miedzi Legnica. Dobrą postawą na pierwszoligowych boiskach zwrócił na siebie uwagę przedstawicieli Warty Poznań, do której trafił na początku sezonu 2021/2022.

W rundzie jesiennej trwającego sezonu Wiktor rozegrał 16 meczów na poziomie PKO BP Ekstraklasy, z czego jedenaście rozpoczynał w wyjściowym składzie. Dołożył do tego również trzy występy w Fortuna Pucharze Polski. Łącznie w barwach Zielonych zaliczył 36 gier.

Wiktor, witamy przy #K6. Życzymy wielu udanych występów w drużynie Czarnych Koszul!