I Drużyna

Uśmiech i ciężka praca. Poloniści wrócili do treningów

Data publikacji: 04.01.2023

Piłkarze Czarnych Koszul trzeciego stycznia wrócili do klubu po miesięcznych urlopach i wzięli udział w pierwszym noworocznym treningu. – Przed nami czas ciężkiej pracy, ale nie zapominajmy o uśmiechach, bo wykonujemy najpiękniejszy zawód świata – mówił zespołowi trener Rafał Smalec. 

W porównaniu z kadrą zespołu na jesieni, na pierwszych zajęciach zabrakło Szymona Jarosza, Kacpra Górskiego, Wojciecha Chojczaka oraz Filipa Araka. Arak wiosnę spędzi na wypożyczeniu do trzecioligowego Podlasia Biała Podlaska, Chojczak również zostanie wypożyczony. Kontrakt Górskiego dobiegł końca, a Jarosz zakończył karierę piłkarską ze względu na ciężką kontuzję i… rozpoczął pracę w charakterze młodszego specjalisty w firmie Sii, czyli u naszego głównego sponsora. – Jestem bardzo wdzięczny prezesowi Nitotowi za tę szansę – podkreśla zawodnik, który miał niebagatelny wkład w nasz awans do II ligi. – Dbamy o swoich ludzi. Niech to będzie też przykład dla innych zawodników, dowód na to, że przyjście do Polonii to nie tylko szansa na piękną piłkarską przygodę, ale też ciekawe perspektywy po zakończeniu kariery – uśmiecha się Gregoire Nitot.  

W zajęciach, które skupiały się na doskonaleniu czucia piłki, techniki oraz szybkiego reagowania w sytuacjach meczowych, wzięło udział dwóch graczy spoza kadry pierwszego zespołu. To zawodnicy rezerw: 24-letni Patryk Baran oraz 19-letni Adam Smulski.  

Drobna roszada nastąpiła również w sztabie szkoleniowym. Z klubem pożegnał się dotychczasowy trener przygotowania motorycznego Michał Naulewicz. Jego obowiązki przejął Bartosz Jastrzębski, fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego, który dotychczas pracował z zespołem Polonii grającym w Centralnej Lidze Juniorów.  

Przy okazji pierwszych zajęć przeprowadziliśmy wywiad wideo z trenerem Rafałem Smalcem, który już niebawem będzie można zobaczyć na naszych profilach w mediach społecznościowych. Zapraszamy do obserwowania naszych kont na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Tymczasem możemy uchylić rąbek tajemnicy i zdradzić, co mówi szkoleniowiec na temat ewentualnych ruchów transferowych: – Na pewno nie interesują nas uzupełnienia składu, bo to nie ma sensu. Nie mówimy nie. Jeśli nadarzy się okazja do faktycznego wzmocnienia zespołu, będziemy działać. Jednak zimą nie jest o to łatwo, bo większość dobrych piłkarzy ma ważne umowy – tłumaczy szkoleniowiec. 

Najbliższe plany Czarnych Koszul to: 

  • Pierwszy tydzień wprowadzający do treningów, zakończony sobotnimi testami 
  • Następnie dwa tygodnie treningów na stołecznych obiektach 
  • 21 stycznia sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 
  • 22 stycznia wyjazd na tygodniowe zgrupowanie do Zielonej Góry, w trakcie którego nie zabraknie również gier kontrolnych z miejscowymi rywalami 
  • Po powrocie zajęcia znów na okołowarszawskich obiektach, które będą już bezpośrednim przygotowaniem do pierwszego spotkania ligowego – w ostatni weekend lutego w Olsztynie ze Stomilem 

Galeria zdjęć

fot. Bartłomiej Głowacki