II Drużyna

Rezerwy przegrywają z KTS Weszło w finale Okręgowego Pucharu Polski

Data publikacji: 08.11.2023

W środę byliśmy świadkami ciekawego spotkania w ramach Finału Forbet Warszawskiego Pucharu Polski pomiędzy rezerwami Polonii Warszawa a drużyną KTSu Weszło. Klub założony przez znanego dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego stanął przed szansą obrony tytułu zdobywcy tego trofeum sprzed roku, na drodze ku temu starała się stanąć druga drużyna Polonii Warszawa prowadzona przez Damiana Falkowskiego. W wyjściowym składzie Polonii znalazło się kilku zawodników z pierwszego zespołu Polonii: Łukasz Piątek, Eryk Mikołajewski, Junior Radziński czy Adrian Sandach. W szeregach rywali w obronie mogliśmy oglądać doświadczonego Igora Lewczuka czy byłego zawodnika i wychowanka Polonii Cezarego Sauczka.

W 5 minucie pierwszą groźną sytuacje wykreowali zawodnicy drugiej drużyny Polonii. Bliski szczęścia był dobrze dysponowany w ostatnich meczach naszych rezerw Krystian Tymendorf, ale jego lob nad bramkarzem nie znalazł drogi do bramki strzeżonej przez Modzelewskiego. Chwile później groźną akcją odpowiedzieli zawodnicy KTSu, do piłki wyłożonej przed pole karne doszedł Kalinkowski, ale jego strzał po ziemi był niecelny. Chwile później piłkarze Czarnych Koszul byli blisko zdobycia bramki po stałym fragmencie gry, do dośrodkowania Kaima nie doszedł jednak Kondeja. W 11 minucie groźną indywidualną akcją popisał się Neumann, ale jego strzał obronił Adrian Sandach. Chwile później na zaskakujący strzał zdecydował się Kielak, ale ponownie na posterunku był nasz bramkarz. W 22 minucie rzut wolny wykonywała Polonia II Warszawa, uderzał Rowicki, ale piłka otarła się tylko o boczną siatkę bramki KTSu. W 24 minucie prowadzenie objął KTS Weszło, Neumann zdecydował się na indywidualną akcję minął naszych trzech obrońców i płaskim strzałem nie dał szans Sandachowi. W 29 minucie odpowiedzieli Poloniści! Najpierw piłkę do Radzińskiego posłał Tymendorf, ten pierwszy uderzył na bramkę Modzelewskiego, jego strzał został zatrzymany, ale wobec dobitki Kaima był bezradny. W 37 minucie po stałym fragmencie gry bramkę zdobyła drużyna KTSu. Na listę strzelców po zamieszaniu w polu karnym wpisał się doświadczony Igor Lewczuk. W jednej z ostatnich akcji w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się wychowanek i były zawodnik Polonii Cezary Sauczek, reprezentujący aktualnie barwy KTSu Weszło, który wykończył akcję strzałem po prostopadłym podaniu w nasze pole karne.

W drugiej połowie w 52 minucie nasza druga drużyna złapała kontakt, po wrzutce w pole karne przeciwnika do piłki przytomnie dopadł Kondeja i skierował piłkę do bramki rywala. W 67 mincie bliscy wyrównania byli Poloniści, piłkę na 16 metrze ustawił Kaim i był bliski zdobycia swojej drugiej bramki w tym spotkaniu jednak uderzył minimalnie niecelnie. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik ustalił Cezary Sauczek uderzając piłkę z woleja, ta jeszcze odbiła się od słupka i wylądowała w naszej bramce.

Bramki”: 24; Neumann, 38’ Lewczuk, 45’ Sauczek 89; Sauczek-  29’ Kaim, 52’ Kondeja

Skład Polonii II Warszawa: Sandach – Mikołajewski, Olczak, Kondeja – Rowicki (Jarosz), Piątek, Kaim (Śledziewski), Celik (Korcz), Dąbrowski (Bartkiewicz)– Tymendorf, Radziński