I Drużyna

Podział punktów w Rzeszowie. Polonia zremisowała z Resovią

Data publikacji: 23.09.2023

Polonia Warszawa zremisowała w delegacji z Resovią 1:1 (1:1) w meczu 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gola dla Czarnych Koszul strzelił w pierwszej połowie Marcin Kluska.

Podopieczni Rafała Smalca odważnie weszli w spotkanie, raz po raz dochodząc pod pole karne przeciwnika. Na efekt naszych ofensywnych działań nie trzeba było długo czekać. Już w 19. minucie objęliśmy prowadzenie po trafieniu Marcina Kluski. Strzelony gol podziała na nas niestety rozluźniająco. Cztery minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Chwilo. Na nasze szczęście gol strzelony przez Rafała Mikulca nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.

Był to jednak sygnał ostrzegawczy, który głośniej można było usłyszeć w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Sędzia tego spotkania Szymon Łężny wskazał bowiem na jedenasty metr od bramki po faulu jednego z naszych zawodników. Rzut karny na gola zamienił Rafał Mikulec. Do przerwy remisowaliśmy z Resovią 1:1. Warto również wspomnieć, że arbiter z Kluczborka nie uznał bramki strzelonej przez Pawła Tomczyka. Powód? „Pawka” w momencie oddania strzału znajdował się na pozycji spalonej.

W drugich 45. minutach obraz gry diametralnie uległ zmianie. To gospodarze zaczęli przeważać, tworząc coraz to groźniejsze sytuacje pod naszą bramką. Dobrze dysponowany Mateusz Kuchta kilkukrotnie musiał wznieść się na wyżyny bramkarskiego kunsztu, chroniąc nas zespół przed stratą bramki. Poziom naszej gry również nie był zbliżony do pierwszej połowy. Nasza gra ograniczyła się jedynie do kilku pojedynczych kontrataków, z których niewiele wynikało. Mimo olbrzymich chęci i determinacji z naszej strony, nie udało nam się po raz kolejny w tym meczu znaleźć drogi do bramki. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Polonia Warszawa – Resovia 1:1 (1:1)

Rafał Mikulec 45 (k) – Marcin Kluska 19

Polonia: 96. Mateusz Kuchta – 21. Jan Majsterek, 2. Michał Grudniewski, 26. Michał Kołodziejski – 37. Nikodem Zawistowski (64, 18. Dariusz Pawłowski), 16. Krzysztof Koton (75, 8. Oliwier Wojciechowski), 14. Władysław Ochronczuk (87, 20. Piotr Marciniec), 7. Marcin Kluska (64, 77. Mateusz Michalski) 22. Bartosz Biedrzycki – 11. Szymon Kobusiński, 9. Paweł Tomczyk (75, 10. Michał Bajdur).