I Drużyna

Piotr Marciniec, Paweł Tomczyk i Wojtek Fadecki odchodzą z Polonii Warszawa

Data publikacji: 07.06.2024

Piotr Marciniec, Paweł Tomczyk i Wojtek Fadecki wraz z końcem czerwca opuszczą zespół Dumy Stolicy. Kontrakty, które obowiązują do 30 czerwca 2024 r., nie zostaną przedłużone. Dziękujemy za reprezentowanie barw naszego Klubu!

Piotr Marciniec do drużyny Polonii Warszawa dołączył w lutym 2021 roku z Pogoni Siedlce, praktycznie z miejsca stając się ważną postacią w zespole Rafała Smalca. W tym czasie zawodnik, który wielokrotnie zakładał opaskę kapitańską, rozegrał ponad 100 spotkań, w których strzelił trzy bramki i zaliczył jedenaście asyst. Swoją grą wydatnie przyczynił się do wywalczenia dwóch awansów z rzędu. W minionym sezonie na zapleczu PKO BP Ekstraklasy zaliczył 25 występów, spędzając na boisku 1.272 minuty.

Wojtek Fadecki w barwach naszego Klubu występował od stycznia 2022 roku, rozgrywając w tym czasie ponad 70 spotkań. Strzelił w nich 17 bramek i zaliczył 8 asyst. Fady, podobnie jak i Piotrek Marciniec, mógł świętować przy Konwiktorskiej dwa awanse z rzędu. Kolejnym zawodnikiem, który przyczynił się do promocji naszego zespołu do pierwszej ligi, był Paweł Tomczyk. Napastnik z Poznania zasilił szeregi Polonii Warszawa w lutym 2023 r., notując bardzo dobrą rundę wiosenną drugiej ligi, w której trakcie siedmiokrotnie kierował piłkę do siatki rywali.

Panowie, jeszcze raz bardzo dziękujemy za wkład włożony w rozwój naszego Klubu! Życzymy powodzenia w dalszej karierze!