Klub

Nowe sprawozdanie finansowe Polonii Warszawa

Data publikacji: 06.01.2024

Zastanawiasz się, jak finansowo radziła sobie Polonia Warszawa w ostatnim roku obrotowym i jakie są predykcje na ten sezon? Chcesz poznać silne i słabe strony Klubu według zarządu? Poniżej kilka najważniejszych faktów z aktualnego sprawozdania finansowego. Sprawdź również, co TY możesz zrobić, żeby przyczynić się do rozwoju naszego klubu!

Pełna treść SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO

Jak prezentują się aktualne proporcje finansowania klubu?

Łączna wartość dokapitalizowania przez Prezesa, Gregoire’a Nitota od marca 2020 do dnia sporządzenia niniejszego sprawozdania wyniosła 11 817 300 PLN. Wpłacony przez głównego udziałowca kapitał służy do regulowania bieżących zobowiązań, ponieważ Spółka generuje straty, nie będąc w stanie pokrywać bieżących kosztów przychodami z działalności podstawowej.

Głównym źródłem finansowania kosztów jest kapitał wpłacony przez głównego akcjonariusza Spółki (Gregoire Nitot) oraz wpływy od Sponsora Strategicznego, firmy Sii Sp. z o.o., które stanowią 65% niezbędnych środków finansowych do pokrycia bieżących kosztów funkcjonowania Spółki.

Kontynuacja nieprzerwanej działalności Spółki oraz regulowanie bieżących zobowiązań w roku obrotowym 2022/2023 były możliwe dzięki:

– Dokapitalizowaniu Klubu przez głównego udziałowca, tj. Pana Gregoire’a Nitota, kwotą 3 096 800 PLN na poczet zaliczki pokrycia wkładu pieniężnego na nowe udziały w Spółce.
– Podpisaniu aneksu przedłużającego umowę o wartości 2 000 000 PLN netto pomiędzy Klubem a firmą Sii Sp. z o.o. na okres sezonu 2022/2023.

Kluczowe w aspekcie finansowania kosztów bieżącej działalności jest sukcesywne zwiększanie zysków z gastronomii oraz ze sprzedaży gadżetów, generowanych przez kibiców w dni meczowe. W budżecie na rok 2023/2024 zaplanowano prawie trzykrotny wzrost zysku względem roku poprzedniego w tym obszarze.

W celu zniwelowania słabych stron Klubu i umocnienia pozycji Polonii Warszawa należy podjąć następujące działania:

WYBRANE DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ KLUB:

 1. Stabilność finansowa:
  a) Prowadzenie negocjacji ws. wzrostu wsparcia finansowego przez Miasto st. Warszawa
  b) Pozyskanie nowych sponsorów
 2. Stadion:
  a) Prowadzenie negocjacji budowy nowego obiektu w jednym z modeli zaproponowanych przez Klub w uzgodnieniu z Miastem st. Warszawa
 3. Baza treningowa:
  a) Poszukiwanie rozwiązań dot. budowy własnej bazy treningowej zarządzanej w 100% przez Klub

DZIAŁANIA OCZEKIWANE PRZEZ KIBICÓW, SPOŁECZNOŚĆ POLONII WARSZAWA:

Mimo awansu do Fortuna 1.ligi, po pierwszych dziewięciu meczach w rundzie jesiennej 2023/2024 odnotowujemy spadek frekwencji o 20% względem poprzedniej rundy! Celem na obecny sezon jest osiągnięcie średniej frekwencji na poziomie 3 000 osób uczestniczących w meczach.

Potrzebujemy WAS! Jesteście naszym 12 zawodnikiem, zbudujmy w kolejnej rundzie społeczność, która będzie wspierała drużynę zarówno w dobrych, jak i słabszych momentach. Razem będziemy silniejsi. Poczujmy się współodpowiedzialni za wizerunek klubu, który przekazujemy na zewnątrz. Pełne trybuny są nie tylko nieocenionym wsparciem dla zawodników, ale również dla Klubu w kontekście negocjacji z potencjalnymi sponsorami oraz Miastem Stołecznym Warszawa.

Co możecie zrobić, by wesprzeć klub?

 • Sukcesywnie zwiększać frekwencję dzięki regularnemu uczestniczeniu w meczach i wspieraniu drużyny
 • Zapraszać nowych kibiców i znajomych na mecze. Klub cały czas prowadzi akcje, w ramach których możecie zapraszać znajomych na nasze mecze całkowicie ZA DARMO!
 • Nie dopuszczać do incydentów stojących w sprzeczności z misją klubu i zniechęcających nowych kibiców do przychodzenia na mecze oraz nowych sponsorów do wspierania Klubu. Przypominamy o misji Czarni Kulturalni! Wyróżnijmy się na polskiej scenie kibicowskiej kulturalnym dopingiem z poszanowaniem rywala. Niech potencjalni nowi kibice znajdą przy Konwiktorskiej to, czego próżno szukać na innych stadionach w Polsce – atmosferę szacunku do rywala podszytego zdrową sportową rywalizacją.

Przeczytaj najnowsze SPRAWOZDANIE FINANOWE