I Drużyna

Łukasz Zjawiński w Dumie Stolicy!

Data publikacji: 20.06.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem Polonii Warszawa został napastnik Łukasz Zjawiński. Piłkarz podpisał z naszym Klubem dwuletni kontrakt.

Na Konwiktorską 6 Łukasz trafił na zasadzie transferu definitywnego z Lechii Gdańsk, podpisując z Dumą Stolicy umowę ważną do końca czerwca 2026 roku.

– Przychodzę do Polonii z myślą, żeby walczyć o jak najwyższe cele w tym sezonie. Uważam, że po rozmowach w Klubie i planie, jaki jest na przyszły sezon, to możemy walczyć o coś więcej niż „spokojne” utrzymanie w lidze. Przychodzę tutaj również z myślą, żeby grać, pomagać drużynie, strzelać gole i to jest dla mnie najważniejsze – przyznał Łukasz po podpisaniu umowy.

W minionych rozgrywkach Zjawiński wystąpił w 31 spotkaniach na poziomie pierwszej ligi, w których strzelił pięć bramek i zaliczył jedną asystę. Etatowy reprezentant polskich młodzieżówek wystąpił również w dwóch spotkaniach przeciwko Polonii. W pierwszym meczu rozgrywanym przy Konwiktorskiej 6 przebywał na boisku przez 28. minut. Spotkanie rewanżowe z kolei rozpoczął w wyjściowym składzie, schodząc z murawy po przeszło godzinie gry.

Wcześniej Łukasz reprezentował także barwy Widzewa Łódź, Sandecji Nowy Sącz i Stali Mielec. Co warto podkreślić, na poziomie Ekstraklasy 22-latek z Pszczyna wystąpił w 47 spotkaniach, strzelając w nich jednego gola i notując trzy asysty.