I Drużyna

Krzysztof Bąkowski nowym zawodnikiem Polonii Warszawa

Data publikacji: 21.12.2023

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem Czarnych Koszul został Krzysztof Bąkowski. 20-letni bramkarz urodzony w Poznaniu dołączył do naszego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Lecha Poznań.

Krzysztof Bąkowski pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Wary Poznań, z której 2015 roku, mając 12 lat, przeniósł się do szkółki lokalnego rywala – Lecha. W niej przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, grając odpowiednio w Centralnej Lidze Juniorów oraz w zespole rezerw Kolejorza.

W pierwszej drużynie Lecha Poznań nie zadebiutował. Piłkarskie doświadczenie zbierał natomiast w Stali Rzeszów oraz Stomilu Olsztyn, do których był wypożyczany. W drużynie z Podkarpacia rozegrał na poziomie pierwszej ligi 14 spotkań, w których wpuścił 17 bramek i zaliczył trzy czyste konta. O dwa mecze więcej rozegrał w „Dumie Warmii”, wpuszczając w tym czasie 27 goli i notując dwa czyste konta.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu przejścia do klubu z tak wspaniałą historią, jakim jest Polonia Warszawa. Nie ukrywam dużej ekscytacji z tego powodu, ponieważ jestem głodny gry i zwycięstw z nowym zespołem. Mam nadzieję, że czas w Warszawie będzie dla mnie bardzo owocny, a ja swoją postawą na treningach i meczach pomogę drużynie w osiągnięciu celów, jakie sobie wyznaczyli na początku sezonu. Wszystkim osobom w klubie odpowiedzialnym za pozyskanie mnie, dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono, a ja zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć się za nie dobrą postawą na boisku – przyznał nasz nowy nabytek zaraz po podpisaniu kontraktu.

Rundę jesienną trwającego sezonu spędził w ekstraklasowym Radomiaku Radom. Na boisku w zielonych barwach pojawił się dwukrotnie – raz w PKO BP Ekstraklasie (wygrany 3:2 mecz z Zagłębiem Lubin) i raz w Fortuna Pucharze Polski (przegrany 1:2 mecz z Garbarnią Kraków).

Ponadto nasz nowy zawodnik regularnie występuje w młodzieżowych reprezentacjach Polski, począwszy od kadry do lat 15, skończywszy na drużynie do lat 21, w której rozegrał trzy spotkania.

Krzysiek, witamy przy #K6. Życzymy powodzenia oraz wielu udanych występów w drużynie Czarnych Koszul.