I Drużyna

Krok po puchar wykonany. Zostawiamy Siarkę w pokonanym polu

Data publikacji: 10.08.2023

Polonia Warszawa melduje się w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Nasi piłkarze pokonali na K6 Siarkę Tarnobrzeg 3:2, a dublet w tym spotkaniu zaliczył Paweł Tomczyk.

Rafała Smalec w czwartkowy wieczór desygnował na plac gry zawodników, którzy w ostatnich tygodniach grali mało lub nie łapali się do kadry meczowej. W bramce wystąpił Jakub Lemanowicz. Blok defensywny stworzyli Jan Majsterek, Eryk Mikołajewski i Tomasz Wełna. Na wahadłach zobaczyliśmy Nikodema Zawistowskiego i świeżo upieczonego tatę, Dariusza Pawłowskiego. Szansę debitu w zespole Czarnych Koszul otrzymał z kolei Oliwer Wojciechowski, który zagrał w środku pola z Jakubem Piątkiem i Łukaszem Piątkiem. W ataku natomiast wystąpili Paweł Tomczyk i Marcin Kluska.

W pierwszej połowie nie pozostawiliśmy rywalom żadnych złudzeń, który zespół zasłużył na zwycięstwo w tym spotkaniu. W 22. minucie aktywny i chętnie wykorzystujący swoje warunki fizyczne Paweł Tomczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym przeciwnika i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Nasz napastnik nie poprzestał jednak na tym i już 20. minut później dał kibicom Czarnych Koszul kolejny powód do radości w postaci gola na 2:0. „Pawka” zdecydował się na indywidualny rajd między obrońcami, który zwieńczył finezyjnym uderzeniem w górny róg bramki.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, była prowadzona pod nasze dyktando. W 62. minucie dość niespodziewanie Piotr Cichocki strzelił kontaktowego gola dla przyjezdnych. Stracona bramka nie podlałam  jednak podopiecznych Rafała Smalca. Pięć minut później prowadzenie Czarnych Koszul podwyższył Marcin Kluska. Nasi zawodnicy dążyli do strzelenia kolejnego gola w tym meczu, nadziewając się przy tym na szybkie kontry przyjezdnych. Jedna z takich akcji zakończyła się straconym golem w doliczonym czasie drugiej połowy.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i po pewnym zwycięstwie meldujemy się w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Dzisiejsza wygrana była naszą trzecią z rzędu z Siarką Tarnobrzeg. W minionej kampanii ligowej dwukrotnie mierzyliśmy się z zielono-czarno-żółtymi, a oba spotkania zakończyły się naszym zwycięstwem 3:1.

Już w najbliższy poniedziałek (14.08, godz. 18:00) zagramy przy K6 z Miedzią Legnica w 4. kolejce Fortuna 1 Liga. Trwa sprzedaż biletów online https://bilety.kspolonia.pl oraz stacjonarnie w naszym sports barze Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6). Nie może Cię z nami zabraknąć! Kup wejściówkę i wspieraj naszych piłkarzy z wysokości trybun.

Polonia Warszawa – Siarka Tarnobrzeg 3:2 (2:0)

22. Tomczyk, 41. Tomczyk, 67. Kluska – 62. Cichocki, 90+5. Krzysztofek

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Mikołajewski, Majsterek, Wełna, Pawłowski, J. Piątek, Ł. Piątek, Zawistowski, Kluska, Wojciechowski, Tomczyk