I Drużyna

Komplet punktów zostaje na K6! Wysoka wygrana Czarnych Koszul z KS Kutno

Data publikacji: 23.04.2022

Czarne Koszule w minioną środę zwyciężyły w pucharowym meczu z KS CK Troszyn 4:1 i awansowały do półfinału forBet Mazowieckiego Pucharu Polski. W sobotę nasza drużyna rozegrała kolejny mecz i tym razem walczyła o komplet ligowych punktów. Polonia Warszawa w ramach 27. Kolejki 3 Ligi podejmowała drużynę KS Kutno.

Od samego początku sobotniego spotkania podopieczni Rafała Smalca dominowali na boisku i dyktowali warunki na boisku. Goście od pierwszej minuty mieli sporo pracy w obronie, by zatrzymać naszych zmobilizowanych piłkarzy, którzy budowali groźne akcje pod bramką rywala. Polonia była bardzo dobrze przygotowana do meczu i w każdym aspekcie szybko osiągnęła przewagę nad KS Kutno. Kibice zgromadzeni na K6 nie musieli długo czekać na bramkę dla naszej drużyny. W 5. Minucie Damian Mosiejko wykorzystał idealne dośrodkowanie Marcina Kluski i pewnie umieścił piłkę  w bramce przeciwnika, dając naszemu zespołowi prowadzenie 1:0. Gol jeszcze bardziej zmotywował naszą drużynę do walki i nasi piłkarze szli za ciosem.

Polonia Warszawa nie dawała rywalowi wypracować groźnej sytuacji pod naszą bramkę i skutecznie przerywała próby zawodników KS Kutno. Jeśli już nasz przeciwnik ominął naszą defensywę na posterunku był Michał Brudnicki, który spokojnie bronił uderzenia gości. W 16. minucie po kolejnej bardzo dobrej akcji w naszym wykonaniu po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Damian Mosiejko, a asystę przy tej bramce zanotował Eryk Mikołajewski. Kilka minut później z lewej strony znów mogliśmy oglądać świetną akcję w wykonaniu Wojciecha Fadeckiego, który dośrodkowywał w pole karne do Marcina Kluski, ale nasz wychowanek został sfaulowany i po chwili arbiter pokazał rzut karny dla naszej drużyny. Niestety Krystian Pieczara nie zdobył bramki i nie udało się podwyższyć naszego prowadzenia. Piłka odbiła się od poprzeczki, ale ostatecznie nie wpadła do bramki rywala.

Po zmianie stron Polonia Warszawa utrzymywała swoją przewagę i nie zwalniała tempa. W 76. minucie swojej okazji nie zmarnował Wojciech Fadecki, podwyższając naszą przewagę na 3:0. W budowanych akcjach Czarnych Koszul nie brakowało skuteczności co tylko jeszcze bardziej motywowało naszą drużynę jeszcze bardziej.. Jeszcze w ostatnich minutach meczu wywalczyliśmy drugi w meczu rzut karny, ale i tym razem strzał Łukasz Piątka obronił Patryk Wolański. W doliczonym czasie gry z kolejnego gola na Konwiktorskiej 6 cieszył się Szymon Lewicki, który po dośrodkowaniu  w pole karne z rzutu rożnego pokonał bramkarza KS Kutno. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny 5:0!

Polonia Warszawa 5:0 KS Kutno

Bramki: Mosiejko (5′; 16′); Fadecki 64′; bramka samobójcza  77′; Lewicki 93′

Polonia – Brudnicki – Mikołajewski, Jarosz, Wełna, Pazio (67′ Pieńkowski), Fadecki (75′ Parobczyk), Piątek, Koton (75′ Niewiarowski), Kluska, Mosiejko (46′ Marciniec), Pieczara (67′ Lewicki)

Trener: Rafał Smalec