Klub

Informacje organizacyjne po odwołanym meczu Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk

Data publikacji: 22.10.2023

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz ulewnymi opadami deszczu ligowy mecz z Lechią Gdańsk został decyzją sędziów oraz delegata Polskiego Związku Piłki Nożnej odwołany. O nowym terminie rozegrania tego spotkania poinformujemy w ciągu kilku najbliższych dni.

Decyzja o nie rozegraniu spotkania została podjęta przez przedstawicieli klubu Polonii Warszawa, Lechii Gdańsk, sędziów, delegata PZPN w porozumieniu ze sztabami szkoleniowymi obu zespołów na podstawie analizy stanu murawy. Decyzja została podjęta niezwłocznie po zjawieniu się wszystkich stron na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6.

Ulewne opady deszczu utrzymujące się przez dugi czas spowodowały, że stan murawy nie pozwalał na rozegranie spotkania zgodnie z duchem sportu. O rozstrzygnięciu decydowałby przypadek podyktowany stojącą na boisku w wielu miejscach wodą. Przedstawiciele obu drużyn uznali także, że istnieje zbyt duże ryzyko kontuzji zawodników w przypadku rozegrania spotkania w takich warunkach.

Dodatkowo jako Polonia Warszawa wyraziliśmy głęboką obawę o stan murawy, która mogłaby nie nadawać się do rywalizacji w dalszej części aktualnej rundy sezonu 2023/24 w przypadku rozegrania spotkania w dniu dzisiejszym.

Bilety zakupione na dzisiejszy mecz będą również ważne w nowym terminie, o którym poinformujemy w nadchodzącym tygodniu. Z kolei osoby zainteresowane zwrotem biletów są proszone o kontakt mailowy pod adresem biuro@kspolonia.pl. W treści maila należy wpisać imię i nazwisko, a także numer PESEL.