Klub

Grzegorz Wojdyga powraca w nowej roli na K6!

Data publikacji: 01.07.2024

Po niemal równo 3 latach od rozegrania pożegnalnego meczu w barwach Czarnych Koszul do naszego klubu powraca absolutna legenda, wieloletni kapitan naszego zespołu Grzegorz Wojdyga. Od 1 lipca 2024 r. będzie pełnił funkcję Asystenta Trenera.

Popularny „Wojdi” w swojej karierze piłkarskiej przy K6 spędził łącznie 10 sezonów. Pierwszy z nich rozegrał jeszcze w 2006 i do 2009 roku reprezentował nasze barwy grając zarówno w juniorskich jak i seniorskich zespołach Czarnych Koszul. Następnie po pięciu latach przerwy w 2014 powrócił ponownie na K6. W sumie w barwach Czarnych Koszul rozegrał 182 mecze i zdobył 13 bramek. W 2016 roku świętował z naszą drużyną awans do II ligi. W latach 2017 – 2021 pozostawał bardzo ważną częścią zespołu Polonii – wyprowadzając wielokrotnie naszą drużynę na murawę z opaską kapitana.

Od początku swojej kariery był związany z naszym klubem i stał się symbolem Polonii Warszawa. Swoim charakterem i walecznością na boisku zawsze motywował drużynę jako kapitan i dawał z siebie wszystko.

Od 1 lipca oficjalnie rozpoczyna nowy etap w swoim zawodowym życiu zostając jednym z Asystentów trenera Rafała Smalca. Grzegorz posiada licencję UEFA B. W swojej karierze miał również okazje zbierać doświadczenie jako trener szkoląc juniorów w akademiach piłkarskich.

Grzesiek, niezmiernie miło widzieć Cię ponownie przy K6, życzymy powodzenia w nowej roli!