I Drużyna

Erjon Hoxhallari piłkarzem Polonii Warszawa

Data publikacji: 18.06.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że szeregi najstarszego Klubu stolicy zasilił Albańczyk Erjon Hoxhallari, który podpisał dwuletni kontrakt.

Erjon Hoxhallari to 28-letni środkowy obrońca, który w minionym sezonie występował w zespole 26-krotnego mistrza Albanii KF Tirana. Nasz nowy zawodnik przez większość dotychczasowej kariery był związany właśnie z klubem z Tirany, którego barwy z większymi bądź mniejszymi przerwami reprezentował od czasów juniorskich, spędzając pojedyncze sezony w KF Teuta, KF Laçi i rumuńskim UTA Arad. Ponadto w zespole z Tirany wielokrotnie zakładał opaskę kapitańską.

W minionym sezonie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 41 spotkaniach, w których strzelił dwie bramki i zaliczył trzy asysty. Rozegrał również cztery spotkania w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Łącznie na boiska albańskiej ekstraklasy wybiegał ponad 260 razy! W swojej karierze dwukrotnie świętował mistrzostwo Albanii oraz raz zdobycie krajowego pucharu.

Erjon dołączył do naszego zespołu na zasadzie wolnego transferu. Z Klubem podpisał kontrakt do końca sezonu 2025/2026.

Na wyróżnienie zasługuje również fakt, że Erjon to czterokrotny reprezentant Albanii, w której zadebiutował 11 listopada 2020 roku w wygranym 2:1 meczu towarzyskim z Kosowem. Zagrał wówczas 45. minut. Następnie rozegrał 12. minut w meczu z Węgrami, a także po 90. z Andorą i Estonią.

Erjon, życzymy powodzenia!