I Drużyna

Częstochowa zdobyta. Awansowaliśmy do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski

Data publikacji: 26.09.2023

Po 120. minutach gry wyeliminowaliśmy Skrę Częstochowa z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Na boisku pokonaliśmy niżej notowanego rywala stosunkiem bramek 3:2. Gole dla Dumy Stolicy strzelili Maciej Kowalski-Haberek, Paweł Tomczyk i Szymon Kobusiński.

Po wyeliminowaniu trzecioligowej Siarki Tarnobrzeg w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski, przyszedł czas na rywala grającego poziom wyżej, Skrę Częstochowa.

Wtorkowy mecz na Stadionie Miejskim przy Loretańskiej 20 w Częstochowie rozpoczęliśmy od bardzo mocnego uderzenia. Już w 40 sekundzie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą trafienia Macieja Kowalskiego-Haberka. Nasz defensor mocnym uderzeniem z pola karnego sfinalizował kilkupodaniową akcję zespołu. Efektowny początek meczu nie oznaczał niestety kolejnych efektownych minut w naszym wykonaniu. Daliśmy się zepchnąć do defensywny, od czasu do czasu wychodząc przy tym z własnej połowy. Inicjowane akcje ofensywne nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów. Skra swoją przewagę udokumentowała natomiast w 38. minucie. Wówczas wyrównującego gola strzelił Mateusz Maćkowiak.

Drugą połowę, podobnie jak i pierwszą, rozpoczęliśmy od skierowania piłki do bramki, a gola na 2:1 strzelił Paweł Tomczyk. Radość w naszych szeregach była tylko chwilowa. Zaledwie 60. sekund później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Zbigniew Wojciechowski. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej to drużyna Rafała Smalca była skuteczniejsza, a gol strzelony przez Szymona Kobusińskiego zapewnił nam awans do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Skra Częstochowa – Polonia Warszawa

Maciej Kowalski-Haberek 1, Paweł Tomczyk 50, Szymon Kobusiński 96

Polonia: 57. Jakub Lemanowicz – 66. Maciej Kowalski-Haberek, 21. Jan Majsterek, 27. Tomasz Wełna – 18. Dariusz Pawłowski, 1 8. Oliwier Wojciechowski, 20. Piotr Marciniec (73, 6. Jakub Piątek), 37. Nikodem Zawistowski (63, 22. Bartosz Biedrzycki) – 77. Mateusz Michalski (73, 7. Marcin Kluska), 0. Michał Bajdur (86, 14. Władysław Ochronczuk) – 9. Paweł Tomczyk (63, 11. Szymon Kobusiński).