GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Zwycięska passa trwa! Polonia Warszawa pewnie wygrywa z GKS-em Wikielec

Data publikacji: 06.11.2021

W meczu 17. kolejki 3 Ligi podopieczni Rafała Smalca podejmowali GKS Wikielec. Do wyjściowej jedenastce w sobotnim meczu wrócił Marcin Kluska oraz Eryk Mikołajewski, który w ostatnim spotkaniu z ŁKS-em II Łódź pauzował z powodu kartek. Na początku spotkania Czarne Koszule dominowały w spotkaniu i dłużej utrzymywały się przy piłce, budując groźne akcje pod bramką rywali. W 9. minucie spotkania świetnie piłkę przejął Damian Mosiejko i zdecydował się na strzał, jednak piłkę odbił bramkarz GKS-u Wikielec – Marcin Wieczerzak. Blisko jeszcze dobitki był Krystian Pieczara, ale niestety udało się naszemu napastnikowi umieścić piłki w siatce. Następnie wywalczyliśmy jeszcze rzut rożny, ale ponownie skuteczny między słupkami był Marcin Wieczerzak. W kolejnych minutach tempo meczu spadło i ostatecznie do przerwy tablica wyników na stadionie przy Konwiktorskiej 6 pokazywała remis 0:0.

Po zmianie stron zmotywowana do walki Polonia Warszawa od razu ruszyła do ataku. Podopieczni Rafała Smalca znacznie lepiej prezentowali się na boisku, grali cierpliwie i konsekwentnie. Czarne Koszule stwarzały coraz groźniejsze sytuacje pod bramką gości. W 50. minucie spotkania kibice Polonii w końcu mogli cieszyć się z bramki i objęcia prowadzenia w meczu przez Polonię Warszawa. Nasza drużyna wykorzystała stały fragment gry – dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Piotra Marcińca wykorzystał Szymon Jarosz, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach Czarnych Koszul.

Bramka jeszcze bardziej zmobilizowała naszą drużynę i przejmowaliśmy inicjatywę w spotkaniu. Już trzy minuty później od zdobycia pierwszej bramki Polonia Warszawa podwyższyła prowadzenie po kapitalnej akcji Marcina Kluski. Czarne Koszule nie zmierzały się zatrzymywać i rozkręcały się z każdą kolejną groźną akcją. W 60. minucie po raz drugi w sobotnim meczu na listę strzelców wpisał się Marcin Kluska, który kapitalnie ograł rywali i zdecydował się na strzał, ale próbę tę jednak obronił Marcin Wierzecza. Utrzymaliśmy piłkę i po dobrej akcji i dograniu piłki przez Eryka Mikołajewskiego Marcin Kluska tym razem już pewnie pokonał bramkarza GKS-u Wikielec. Goście do samego końca próbowali jeszcze odmienić losy meczu, ale nie pozwalała im na to nasza dobra obrona oraz pewnie broniący Michał Brudnicki, który nie dawał się zaskoczyć rywalom.

Czarne Koszule zdecydowanie pokonali drużynę z Wikielca 3:0 i wywalczyli por raz pierwszy w tym sezonie trzecie zwycięstwo z rzędu.

Polonia Warszawa 3:0 GKS Wikielec

Bramki: Jarosz 50’; Kluska (53’; 60’)

Polonia: Brudnicki – Mikołajewski, Jarosz, Wełna – Wyszkowski (65’ Pazio), Piątek, Kluska, Marciniec (65’ Roguski), Pieńkowski – Mosiejko (65’ Paczuk), Pieczara (71’ Marcinho)

Trener: Rafał Smalec