I Drużyna

Zrewanżować się za porażkę. Gramy w Tychach z GKS-em

Data publikacji: 07.12.2023

Rundę rewanżową Fortuna 1 Ligi zainaugurujemy już jutro (8.12) od wyjazdowego meczu z GKS-em Tychy. Będzie to idealna okazja do rewanżu za lipcową porażkę przy #K6. Początek o godzinie 18:00. Mecz możecie obejrzeć w systemie PPV oraz w naszym sports barze Czarna Koszula.

Sylwetka rywala

Zespół z Tych jest bez dwóch zdań jedną z największych rewelacji trwającego sezonu Fortuna 1 Ligi. Drużyna Dariusza Banasika rundę jesienną zakończyła na wysokim czwartym miejscu ze stratą zaledwie dwóch punktów do miejsca gwarantującego bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Warto podkreślić, że tyszanie, w przeciwieństwie do czołówki ligi, mają jeden mecz rozegrany mniej. W minioną sobotę GKS wybrał się do Łęcznej, gdzie miał zagrać z tamtejszym Górnikiem. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zaśnieżonego boiska mecz nie doszedł do skutku i odbędzie się w innym terminie.

Warto podkreśli, że GKS w tym sezonie nie jest gościnny dla swoich rywali. U siebie tyszanie przegrali zaledwie jeden mecz na siedem rozegranych, inkasując w tym czasie 16 „oczek”, czyli 57% wszystkich zdobytych punktów. Gorzej wiedzie im się za to w delegacji, gdzie ponieśli pięć porażek.

Nasi defensorzy muszą szczególnie uważać na duet napastników Bartosz Śpiączka – Daniel Rumin, który łącznie strzelił 9 bramek, co daje 40% wszystkich goli strzelonych przez zespół w tym sezonie

Chęć rewanżu

Piątkowy mecz stanowi dla nas okazję do rewanżu za porażkę 2:3 w pierwszym meczu rundy jesiennej. Po 10. minutach prowadziliśmy 2:0 po golach Michała Bajdura i Michała Grudniewskiego. W następnych minutach roztrwoniliśmy jednak dwubramkową przewagę i finalnie musieliśmy przełknąć gorzki smak porażki. „Katem” zespołu Rafała Smalca okazał się wówczas nasz były zawodnik Wiktor Niewiarowski, który strzelił decydującego gola w tym meczu.

Trzeba przed tym meczem wrócić do spotkania przy Konwiktorskiej. Teraz spodziewamy się podobnego, emocjonującego meczu – przyznał na przedmeczowej konferencji prasowej trener gości, Dariusz Banasik.

Raport kartkowy

Trener Rafał Smalec nie będzie miał do dyspozycji dwóch piłkarzy – kontuzjowanego Mateusza Kuchty oraz zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Szymona Kobusińskiego. Ponadto 2 gronie zagrożonych absencją w następnym spotkaniu w przypadku otrzymania jutro żółtej kartki są: Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki, Marcin Kluska, Paweł Tomczyk i Vladyslav Okhronchuk. Wszyscy wymienieni mają na swoim koncie po trzy żółte kartki.

Zawieszeni:

Szymon Kobusiński (4 żółte kartki)

4 żółte karki:

Michał Kołodziejski, Maciej Kowalski-Haberek, Michał Bajdur,

3 żółte kartki:

Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki, Marcin Kluska, Paweł Tomczyk, Vladyslav Okhronchuk

2 żółte kartki:

Michał Grudniewski, Nikodem Zawistowski, Mateusz Michalski,

1 żółta kartka:

Oliwier Wojciechowski, Krzysztof Koton, Dariusz Pawłowski,

Obsada sędziowska

Sędzią głównym piątkowego meczu w Tychach będzie Sebastian Krasny. Arbiter z Krakowa prowadził już jeden mecz w tym sezonie z udziałem Czarnych Koszul. 43-latek był rozjemcą wygranego przez nas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0.

Gdzie obejrzeć #TYCPOL?

Mecz z drużyną Dariusza Banasika możecie obejrzeć w systemie PPV. Kupując dostęp do transmisji z naszego linku, wspierasz tym samym swój ukochany klub również finansowo. To koszt zaledwie 10 złotych, z czego 50% tej kwoty trafi na klubowe konto.

Wszystkich kibiców Dumy Stolicy zapraszamy również do naszego sports baru Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6) na wspólne oglądanie meczu z GKS-em Tychy. W ofercie znajdziecie wyborny złocisty trunek w wielu wariantach, przekąski oraz wspaniałą polonijną atmosferę!

Miejsca możecie rezerwować telefonicznie pod numerem telefonu 504 522 799 lub mailowo na adres biuro@kspolonia.pl.