I Drużyna

Znicz lepszy od Polonii

Data publikacji: 16.09.2023

Sobotni mecz ze Zniczem Pruszków zakończył się niestety naszą porażką 0:1. Bramkę dla przyjezdnych strzelił w 10. minucie Krystian Pomorski.

Sobotnie spotkanie Duma Stolicy rozpoczęła pełna animuszu i wiary we własne umiejętności. Już w 2. minucie Paweł Tomczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Nasz napastnik musiał jednak uznać wyższość bramkarza przyjezdnych, który popisał się świetną interwencją na linii bramkowej.

Rozpędzoną Polonię zatrzymał dość szybko czyhający na swoją okazję Znicz, a dokładnie Krystian Pomorski. Pomocnik wpisał się na listę strzelców w 10. minucie wykorzystując niefrasobliwą postawę defensorów Polonii we własnym polu karnym. Stracony gol nie wywołał wśród podopiecznych Rafała Smalca pożądanej przez kibiców reakcji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a do dogodniejszych okazji strzelecki dochodzili piłkarze z Pruszkowa. Mimo tego wynik nie uległ już zmianie i do przerwy schodziliśmy z jednobramkową stratą.

Drugą połowę, podobnie jak i pierwszą, rozpoczęliśmy ofensywnie, raz po raz tworząc zagrożenie w polu karnym przeciwnika. Nasza coraz pewniejsza gra w ofensywie nie miała jednak przełożenia na zdobycz bramkową aż do samego końca spotkania. Niestety, ale i tym razem nie udało się przerwać domowej niemocy punktowej.

Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 0:1 (0:0)

10. Krystian Pomorski

Polonia Warszawa: Mateusz Kuchta – 37. Nikodem Zawistowski (72, 18. Dariusz Pawłowski), 66. Maciej Kowalski-Haberek (62, 21. Jan Majsterek), 2. Michał Grudniewski (72, 20. Piotr Marciniec), 26. Michał Kołodziejski, 22. Bartosz Biedrzycki – 11. Szymon Kobusiński (62, 77. Mateusz Michalski), 14. Władysław Ochronczuk, 16. Krzysztof Koton, 7. Marcin Kluska (72, 10. Michał Bajdur) – 9. Paweł Tomczyk.