I Drużyna

Zgasić Znicz? Polonia jedzie do Pruszkowa po punkty!

Data publikacji: 10.03.2023

Z jednej strony Czarne Koszule, które śmiało mierzą w awans do Fortuna 1. Ligi, a z drugiej Znicz Pruszków, który wygrał trzy ostatnie mecze ligowe i coraz śmielej zagraża ligowej czołówce. W sobotę 11 marca o g. 13 Czarne Koszule zagrają w Pruszkowie mecz, który może mieć kluczowe znaczenie dla układu tabeli. Wygrana przybliży nas do awansu, jej brak utrudni drogę.


W pierwszym meczu rozegranym przy Konwiktorskiej padł remis 1:1. Przez większą część spotkania przewagę mieli zawodnicy Dumy Stolicy. W pierwszej połowie dwukrotnie strzałami sprzed pola karnego bramkarza gości próbował pokonać Michał Bajdur, niestety bez pozytywnego efektu. Druga połowa to dalsze próby ataków naszej drużyny. Wydawało się, że bramka dla Polonii jest tylko kwestią czasu, kiedy to na akcję prawą stroną boiska zdecydowała się drużyna z Pruszkowa. Po koronkowym rozegraniu piłki na prawym skrzydle strzałem przy bliższym słupku Jakuba Lemanowicza pokonał Wiktor Nowak. Czarne Koszule zabrały się do odrabiania strat. Tuż przed zakończeniem spotkania wspaniałym uderzeniem głową popisał się Łukasz Piątek, wyrównując wynik spotkania. Kolejne próby nie przyniosły efektów i obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Znicz Pruszków po 21 kolejkach zajmuje 5. miejsce w tabeli, tracąc do Polonii tylko 3 punkty. Znicz notuje serię 3 zwycięstw z rzędu. Na zakończenie jesiennej rywalizacji nasi rywale pokonali Radunie Stężyca 1:0. Wiosnę drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Misiurę rozpoczęła od dwóch okazałych zwycięstw. W 19. kolejce na własnym stadionie pewnie pokonali lidera eWinner 2 Ligi Kotwicę Kołobrzeg 3:1. W ostatnim meczu Znicz udał się na wyjazdowy mecz do Lubina i wygrał z rezerwami Zagłębia 5:1.

Najlepszym strzelcem drużyny jutrzejszych gospodarzy jest Maciej Firlej, który z 15 golami na koncie plasuje się w czołówce ligowych strzelców. Do wyróżniających zawodników należą również Krystian Pomorski oraz Japończyk Shuma Nagamatsu.

– To będzie trudny mecz, w którym zmierzymy się z mocnym przeciwnikiem na ciężkim boisku – powiedział zapytany o swoje odczucia przed meczem Piotr Marciniec.

Trener Rafał Smalec nie bedzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Macieja Radaszkiewicza, Jakuba Wawszczyka i Marcina Pieńkowskiego.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników. Mamy szansę zacząć swoją serię zwycięstw, które przybliżą nas do awansu do Fortuna 1 Ligi.


Sobota 11.03.2023, godzina 13:00, Stadion Znicza w Pruszkowie.


Transmisję ze spotkania przeprowadzi WP Pilot.

Kupując transmisję przez link https://bit.ly/3ZENc4J wspierasz klub!