GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Zaczynamy sezon 2. Ligi! „Jedziemy do Siedlec z wiarą we własne umiejętności”

Data publikacji: 22.07.2022

W najbliższą sobotę Polonia Warszawa rozpocznie zmagania w 2. Lidze. Na początek czeka nas wyjazdowy mecz z Pogonią Siedlce. Pierwsza kolejka została rozegrana już tydzień temu, ale nasz mecz z KKS-em Kalisz został przełożony na 14 września.

Za naszymi zawodnikami krótki, ale bardzo intensywny okres przygotowawczy. Czarne Koszule wróciły do treningów 1 lipca i w tym czasie w sumie rozegrały dwa mecze kontrolne, w których wygrały z Wisłą Puławy 5:2 oraz zremisowały z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:2.

– Podsumowaniem okresu przygotowawczego będzie mecz z Pogonią. To będzie odpowiedź, na to co udało nam się wypracować z drużyną w tym czasie i nad jakimi elementami musimy jeszcze skupić się w kolejnych treningach. Nie możemy już doczekać się tego meczu i wierzymy, że będzie on przebiegał, tak jak chcemy. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy przez zawodników, ponieważ bardzo ciężko pracowali i widać po nich, że są zdeterminowani, aby od samego początku dać drużynie jakość. Dla nas był to naprawdę intensywny okres, ale zawodnicy są profesjonalistami i wiedzą jak mają dbać o swój organizm – podkreśla trener Polonii Warszawa, Rafał Smalec.

– Większość zespołów rozpoczęła sezon tydzień temu, więc mieliśmy kilka dni więcej, aby jeszcze się zgrać. Ten okres przygotowań był bardzo krótki i nie mieliśmy wiele czasu, ale każdy z nas pracował bardzo ciężko i dawał z siebie wszystko. Weryfikacją naszej pracy będzie sobotni mecz z Pogonią. Jesteśmy podekscytowani tym, że w końcu zaczynamy nowy sezon. Myślę, że zawodnicy, którzy pojawili się latem wnoszą nową jakość do naszego zespołu i dzięki temu będziemy silniejsi. Proces budowania zespołu trwa, ale w najbliższą sobotę wielki początek nowego sezonu – zaznacza Krystian Pieczara.

Latem do naszego zespołu dołączyło ośmiu zawodników – Michał Fidziukiewicz, Jan Majsterek, Jakub Wawszczyk, Mateusz Michalski, Jakub Lemanowicz, Michał Bajdur, Maciej Kowalski-Haberek, Bartosz Biedrzycki. – Aklimatyzacja oraz przyswajanie treści przez nowych zawodników, które my jako sztab przekazujemy idzie w bardzo dobrym kierunku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z transferów, które wykonaliśmy i jestem przekonany, że każdy z piłkarzy, którego pozyskaliśmy będzie dla nas realnym wzmocnieniem – komentuje nasz szkoleniowiec.

Pogoń Siedlce tydzień temu przegrała na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin 0:1, ale nasza drużyna na pewno zrobi wszystko, by wrócić do Warszawy z kompletem punktów. – Jesteśmy w pełni zmobilizowani i zdeterminowani na pierwszy mecz. Na pewno nie zabraknie nam woli walki. Drużyna jest bardzo świadoma i jedziemy do Siedlec zagrać najlepiej jak potrafimy. Wierzę, że osiągniemy korzystny wynik czyli zwycięstwo i trzy punkty. Do sobotniego meczu podchodzimy z szacunkiem do przeciwnika, ale i z wiarą we własne umiejętności. Pogoń przegrała pierwszy mecz, ale nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ jest to początek rozgrywek i każda drużyna dopiero wchodzi w ligę. Jedziemy pełni nadziei i podejmiemy walkę od pierwszej do ostatniej minuty – zapewnia nasz trener.

– Na pewno zespół z Siedlec będzie zdeterminowany, aby pokazać się z jak najlepszej strony u siebie na boisku. My będziemy chcieli wysoko zawiesić poprzeczkę i mocno zacząć tę rundę. W naszym zespole nigdy nie brakuje motywacji i tak też będzie w sobotę – dodaje na koniec Pieczi.

W najbliższą niedzielę nasza drużyna rozegra dodatkowy sparing z Unią Skierniewice.

Transmisje z tego spotkania będzie można obejrzeć na WP Pilot – kliknij tutaj. Zapraszamy serdecznie na wspólne oglądanie meczu i kibicowanie do naszej klubowej kawiarni Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6).

Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa, sobota (23. 07), godz. 17:00