I Drużyna

[Wywiad] Nikita Vasin: Polonia to dla mnie coś więcej niż klub

Data publikacji: 08.11.2022

– Nikita, jak zaczęła się twoja przygoda z piłką?

– Moja przygoda zaczęła się od pierwszego obejrzanego wielkiego turnieju w telewizji, czyli Euro 2012. Była to zdecydowanie miłość od pierwszego wejrzenia! Rodzice od razu zapisali mnie na treningi do akademii, a ja coraz bardziej przywiązywałem się do piłki i w końcu postawiłem sobie cel – zostać zawodowym piłkarzem i będę do tego dążył, aby spełnić swoje marzenie z dzieciństwa.

– A gdybyś nie był piłkarzem?

– Szczerze mówiąc od zawsze było to zarówno moim marzeniem jak i celem, więc tak naprawdę nigdy nie brałem pod uwagę żadnej innej opcji. Wierzę, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko i tak właśnie będzie w tym przypadku.

– Twoja pierwsza koszulka piłkarska?

– Moją pierwszą koszulką piłkarską była koszulka reprezentacji Włoch z Mario Balotellim na plecach. A dlaczego Włoch? Proste – tam się urodziłem, więc ten kraj nie jest mi obojętny.

– Twój ulubiony klub?

– Od dzieciństwa kibicuję Barcelonie. Jest to klub, którego mecze oglądam najczęściej. Po prostu uwielbiam ich grę! Polonii też tutaj nie może zabraknąć. W klubie zakochałem się od samego przyjścia na Konwiktorską. Przede wszystkim przyczyniło się do tego nie tylko trenowanie w klubie, ale również oglądanie meczów z trybun.

– Twój idol piłkarski?

– Hmmm… Lionel Messi!

– A poza piłką? Co lubisz robić w czasie wolnym?

– Nie mam aż tak dużo czasu wolnego, ale pomimo treningów indywidualnych staram się spędzać jak najwięcej czasu z najbliższymi mi osobami.

– Twój przyjaciel z szatni?

– Mam kilku przyjaciół z szatni, ale najlepiej dogaduję się z Bartkiem Biedrzyckim.

– Twoje ulubione ukraińskie danie?

– Moje ulubione ukraińskie danie to zdecydowanie pielmieni mojej mamy. Jest to rodzaj pierogów.

– Kogo najczęściej słuchasz ze sfery muzycznej?

– Najczęściej słucham zagranicznych wykonawców, ale konkretnego ulubionego nie mam. Gdybym musiał wybierać, to na pewno wysoko byłby Kendrick Lamar. Ostatnio dużo słucham także Central Cee.

– Polonia to dla Ciebie?

– Polonia to dla mnie coś więcej niż klub. Czuję się tu jak w domu, przeżywam wiele wspaniałych chwil i przede wszystkim się rozwijam.

Red. Tymoteusz Janczak

Już w najbliższą niedzielę tj. 13 listopada Czarne Koszule zagrają ostatni przed przerwą zimową mecz na K6. Naszym rywalem będzie Pogoń Siedlce.

Kup bilet na mecz i kibicuj Polonii Warszawa w walce o 3 punkty!