GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

Klub

Wyjątkowy znaczek pocztowy z okazji 110 lat Polonii Warszawa

Data publikacji: 20.11.2021

19 listopada Polonia Warszawa obchodzi 110. lat istnienia Klubu z tej okazji Poczta Polska wprowadziła do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy emisji „Polonia Warszawa”.

Na znaczku obok herbu Polonii Warszawa widzimy drużynę po meczu na Agrykoli w październiku 1916 r. Od lewej stoją: Stefan Pronaszko, Wacław Gebethner, Zygmunt Strubel, Zygmunt Kochański, kierownik Maurycy Szleser, Podkuliński, Stanisław Zantman, Leszek Sosnowski, Tadeusz Gebethner, Tadeusz Konopacki, Marian Strzelecki, Witold Staniszewski, Jerzy Grabowski.

Na oprawie arkusza od lewej górnej strony: Stefan Loth, Stefan Kisieliński, Mieczysław Ałaszewski, prezes klubu gen. Kazimierz Sosnkowski, Tadeusz Gebethner, Feliks Gross, Tadeusz Grabowski, Włodzimierz Krygier, Stanisław Zantman, Jan Loth, Tadeusz Walczak, Aleksander Tupalski, Marian Strzelecki, Janusz Muck, Michał Hamburger, Władysław Szczepaniak, Jerzy Bułanow, Zenon Odrowąż-Pieniążek, Zdzisław Gierwatowski.

– Znaczki pocztowe o tematyce sportowej cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony filatelistów, jak i kibiców sportowych. Poczta Polska honoruje swoimi emisjami zarówno polskie organizacje sportowe, jak też wybitnych sportowców. Popularyzowanie idei sportu oraz przypominanie o instytucjach i wydarzeniach z nimi związanych jest jednym z celów misji filatelistyki, którą z dumą realizujemy. Cieszę się, że Poczta Polska mogła uhonorować najstarszy, istniejący warszawski klub piłkarski – podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej.

– 110 lat Polonii Warszawa to historia nie tylko najstarszego Klubu piłkarskiego stolicy. To historia, która od zawsze łączy się z historią Warszawy i całej Polski, z jej wszystkimi wzlotami i upadkami. Chciałbym serdecznie podziękować Panu Prezesowi i wszystkim pracownikom Poczty Polskiej, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tego pięknego znaczka oraz za włączenie się do udziału w obchodach jubileuszowych Polonii Warszawa. Jestem związany z Polonią od dosyć niedawna, ale kocham ten klub za to, że od zawsze stał, i jestem przekonany że będzie dalej stać przy takich wartościach jak: wolność, duma, odwaga, szacunek, solidarność czy tolerancja. Życzę nam wszystkim, a przede wszystkim Polonii Warszawa, abyśmy kolejny jubileusz obchodzili w momencie, w którym Klub wróci do Ekstraklasy, czyli tam, gdzie jego miejsce. Warszawa to Polonia, Polonia to Warszawa – zaznacza Członek Zarządu Polonii Warszawa S.A., Bartłomiej Dryl.

Walor, kolekcjonerski, będzie dostępny w nakładzie 135 tys. szt. w pięcioznaczkowym arkuszu z przywieszką. Wkrótce znaczek pocztowy pojawi się w naszym sklepie online – kliknij.

O znaczku:

autor projektu: Agnieszka Sancewicz

liczba znaczków: 1

wartość: 3,30 zł.

nakład: 135 000 szt.

technika druku: offset

format znaczka: 40,5 x 40,5 mm

papier: fluorescencyjny

arkusz sprzedażny: 5 znaczków + przywieszka

data wprowadzenia do obiegu:19 listopada 2021 r.