GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Wygrana z Wissą Szczuczyn na 110. urodziny Polonii Warszawa!

Data publikacji: 19.11.2021

Czarne Koszule w meczu 19. kolejki 3 Ligi pokonały u siebie Wissę Szczuczyn 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Łukasz Piątek i Jakub Wyszkowski.

19 listopada Polonia Warszawa obchodziła 110 lat istnienia Klubu. W tym dnu Czarne Koszule w ramach 19. kolejki 3. Ligi zmierzyły się z beniaminkiem rozgrywek – Wissą Szczuczyn. Trener Rafał Smalec zdecydował się na jedną zmianę w wyjściowym składzie naszej drużyny – za Krystiana Pieczarę od początku meczu oglądaliśmy Patryka Paczuka. Już w pierwszej minucie spotkania nasza drużyna mogła objąć prowadzenie po dokładnym dośrodkowaniu Marcina Pieńkowskiego niecelnie jednak uderzył Łukasz Piątek. Zmobilizowani do walki zawodnicy Polonii ruszyli do ataku i stwarzali kolejne groźne sytuacje pod bramką rywali. W kolejnej akcji na strzał zdecydował się Damian Mosiejko, ale piłkę wybili goście. W 3. minucie spotkania Mariusz Łapiński próbował zaskoczyć naszego bramkarza strzałem z dystansu, ale Michał Brudnicki skutecznie interweniował.

W 11. minucie meczu licznie zgromadzeni kibice na stadionie cieszyli się z bramki Czarnych Koszul. Dośrodkowanie w pole karne Patryka Paczuka wykorzystał Łukasz Piątek, dając prowadzenie naszej drużynie na 1:0. Niesieni dopingiem swoich sympatyków Czarne Koszule dominowały na boisku i jeszcze do przerwy próbowały podwyższyć różnicę bramkową, jednak nie pozwolił im na to dobrze broniący w zespole gości Hubert Gostomski.

Po zmianie stron Polonia Warszawa dalej prezentowała swój agresywnego stylu gry i szybko udawało się naszym zawodnikom budować akcje w polu karnym przeciwnika. Efekty konsekwencji podopiecznych Rafała Smalca oglądaliśmy w 50. minucie ligowego starcia. Kapitalną akcję przeprowadzili nasi zawodnicy – Damian Mosiejko wygrał pojedynek w powietrzu, następnie podał do Łukasza Piątka, a nasz kapitan dostrzegł Jakuba Wyszkowskiego, który po dobitce pokonał Huberta Gostomskiego. Po chwili Wissa Szczuczyn mogła zdobyć pierwszą bramkę na K6, ale dobrze ustawiony Szymon Jarosz wybronił atak gości.

W 70. minucie spotkania Patryk Paczuk zdecydował się na strzał zza pola karnego i niewiele zabrakło naszemu napastnikowi, by zdobyć trzecią bramkę dla Czarnych Koszul w piątkowy wieczór. Polonia Warszawa kontrolowała przebieg meczu do samego końca. W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2021/2022 nasza drużyna wygrała 2:0 i meczu jubileuszowym z okazji 110. urodzin cieszyła się razem z kibicami z ligowego zwycięstwa.

Polonia Warszawa 2:0 Wissa Szczuczyn

Bramki: Piątek 11′; Wyszkowski 50′

Polonia Warszawa: Brudnicki – Mikołajewski, Jarosz, Wełna – Wyszkowski, Piątek, Kluska, Marciniec, Pieńkowski (75′ Niewiarowski) – Mosiejko (81′ Koton), Paczuk (81′ Pieczara)

Trener: Rafał Smalec