Klub

W Tychach bez punktów

Data publikacji: 08.12.2023

W pierwszym meczu rundy rewanżowej zmierzyliśmy się na wyjeździe z GKSem Tychy. Zawodnicy Rafała Smalca stanęli przed szansą zrewanżowania się Tyszanom za porażkę w pierwszej kolejce 2:3 na inauguracje rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

Pierwsza groźną akcję stworzyli gospodarze w 12 minucie na strzał tuż zza 16 metra zdecydował się Szpakowski, ale na posterunku był nasz bramkarz Jakub Lemanowicz. Chwilę później sytuację w naszym polu karnym miał napastnik gospodarzy Rumin, ale na nasze szczęście nie doszedł do strzału. Kilka minut później głową w naszym polu karnym uderzał Śpiączka, ale jego strzał był niecelny. Pierwsze 20 minut należało do gospodarzy, którzy z każdą kolejną minutą przejmowali co raz większą inicjatywę. W 25 minucie na groźny strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Dijakovic , ale dobrze ustawiony Jakub Lemanowicz złapał piłkę.  W 27 minucie Polonia oddała pierwszy celny strzał, do sytuacji doszedł bohater ostatniego spotkania Michał Bajdur, ale jego uderzenie obronił Kikolski. W 38 minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Radeckiego.

W 58 minucie od mocnego akcentu rozpoczęli gospodarze szanse po strzale miał Radecki, ale piłka uderzyła w boczną siatkę. W drugiej części spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska żaden z zespołów przez długi czas nie mógł dojść do dogodnej sytuacji strzeleckiej.  W 78 minucie mieliśmy sporo szczęścia, po próbie wybicia piłki we własnym polu karnym przez Michała Grudniewskiego piłka odbiła się od słupka naszej bramki. W 87 min. sytuacje sam na sam miał Mystkowski, ale przegrał pojedynek z Lemanowiczem. W ostatnich minutach Polonia była bliska wyrównania, piłkę meczową na wagę 1 punktu miał Dariusz Pawłowski, ale jego strzał wylądował na słupku bramki GKSu. Wynik nie uległ zmianie i to gospodarze mogli cieszyć się z 3 pkt.

Jakub Lemanowicz – Michał Grudniewski – Jan Majsterek – Maciej Kowalski-Haberek – Nikodem Zawistowski (Wojciech Fadecki) – Krzysztof Koton – Vladyslav Okhronczuk (Piotr Marciniec) – Bartosz Biedrzycki (Dariusz Pawłowski)  – Marcin Kluska – Michał Bajdur (Jakub Piątek) – Paweł Tomczyk (Mateusz Michalski)