I Drużyna

W Sosnowcu o kolejne ligowe punkty. Gramy w delegacji z Zagłębiem

Data publikacji: 07.10.2023

Już jutro o godzinie 18:00 zagramy w Sosnowcu z Zagłębiem w ramach 11. kolejki Fortuna 1 Ligi. To będzie nasz pierwszy mecz z tym rywalem od 2007 roku! Transmisja PPV dostępna pod poniższym linkiem https://tiny.pl/cr8gh oraz w naszym sports barze Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6).

Historia naszych bezpośrednich spotkań jest stosunkowo długa, sięga bowiem 1953 roku, ale jest mało bogata. Do tej pory rywalizowaliśmy ze sobą sześciokrotnie. Bilans to trzy remisy, dwa zwycięstwa Zagłębia i jedna wygrana Czarnych Koszul, która miała miejsce w rundzie wiosennej sezonu 2006/2007. Wówczas wygraliśmy przy #K6 1:0 po golu Jacka Kosmalskiego. Co ciekawe, w drużynie gości wystąpił Adrian Mierzejewski, późniejszy zawodnik Dumy Stolicy i reprezentant Polski.

Latem w zespole Zagłębia doszło do rewolucji kadrowej, w wyniku której z klubem pożegnało się 12 zawodników. W ich miejsce sprowadzono 12 piłkarzy, w tym kilku sprawdzonych na poziomie PKO BP Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi. Szeregi zespołu prowadzonego przez Artura Derbina zasilili, chociażby Kamil Biliński, Joel Valencia, Hubert Matynia czy Juan Camara.

Przeprowadzone latem transfery nie przełożyły się jednak na oczekiwane wyniki sportowe. Po 10. kolejkach Zagłębie zajmuje 15. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie tyle samo punktów, co znajdujące się w strefie spadkowej Podbeskidzie Bielsko-Biała i Chrobry Głogów. Drużyna Artura Derbina do tej pory zanotowała dwa zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek, strzelając w nich 12 bramek, tracąc przy tym o dwie więcej.

Najwięcej z nich śląska drużyna strzeliła w ostatnim kwadransie. Wówczas piłkarze Zagłębia aż sześciokrotnie kierowali piłkę do siatki. Bramkostrzelne w ich wykonaniu bywają również ostanie minuty pierwszych części gry (od 31 do 45. minuty strzelili łącznie trzy bramki). Z kolei w drugą stronę, Zagłębie najwięcej bramek, bo aż 9, straciło między 61 a ostatnią minutą meczu.

W zespole Zagłębia zabraknie w niedzielne popołudnie dwóch podstawowych zawodników, napastnika Marka Fabrego oraz pomocnika Juana Camary. Pod znakiem zapytania stoi występ czwórki piłkarzy, Antonio Pavicia, Tymoteusza Klupsia, Adriana Trocia i Meika Karwota, którzy w ostatnim czasie zmagali się z urazami.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Box Go. Kupując transmisję z tego linku https://tiny.pl/cr8gh wspierasz swój klub! Zapraszamy także wszystkich kibiców do naszego sports baru Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6) na wspólne oglądanie meczu z Zagłębiem i dopingowanie naszego zespołu w walce o ligowe punkty.