I Drużyna

W sobotę zagramy z Bronią Radom! „Wychodzimy z pełną mobilizacją i nastawianiem, aby zgarnąć trzy punkty!”

  • Strona główna
  • Aktualności
  • W sobotę zagramy z Bronią Radom! „Wychodzimy z pełną mobilizacją i nastawianiem, aby zgarnąć trzy punkty!”
Data publikacji: 20.05.2022

Do końca sezonu pozostały już tylko trzy domowe spotkania i przed nami najważniejsza część rozgrywek! W ramach 33. kolejki 3 Ligi Czarne Koszule podejmą drużynę Broni Radom. Podopieczni Rafała Smalca wygrali na wyjeździe z Mamrami Giżycko 2:0 i zmniejszyli stratę punktową do lidera tabeli.

– Mecz z Mamrami był bardzo trudny. Warunki pogodowe nie były najlepsze, bardzo ciężko też grało się nam na murawie w Giżycku. Nasi rywale bronili się i wyprowadzali kontrataki. Na nasze szczęście przeciwnicy sami sobie strzelili i ta bramka samobójcza dała nam trochę „luzu”. Mieliśmy kolejne dobre sytuacje do podwyższenia przewagi i jedną z nich wykorzystaliśmy. Wszystko jest teraz zależne od nas i jeśli będziemy wygrywać do końca – to awans będzie nasz. Zrobimy wszystko, by zrealizować ten cel! – zaznacza Wojciech Fadecki.

Aktualnie nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 66 punktów. Liderem grupy pierwszej jest Legionovia Legionowo, która ma o cztery oczka więcej, ale o jedno spotkanie rozegrane więcej, więc zapowiada się zacięta rywalizacja do samego końca! Nasi sobotni rywale po rozegraniu trzydziestu meczów są na dziesiątym miejscu w tabeli, a w 30. kolejce zremisowali u siebie z Legionovią 0:0.

– Było już czuć natłok meczów i teraz w tym tygodniu spokojnie mogliśmy trenować oraz zregenerować siły. Jutro wychodzimy z pełną mobilizacją i nastawianiem, aby zgarnąć trzy punkty. Wszystko jest w naszych rękach i nogach, a jeżeli uda mi się zdobyć kolejną bramkę w meczu z Bronią to będzie to dodatkowy plus – dodaje nasz zawodnik.

Polonia Warszawa 30 marca zmierzyła się z Bronią Radom w ramach 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Wtedy wygraliśmy 2:1, a jednym ze strzelców bramek był Wojciech Fadecki. Jesienią w ligowym spotkaniu pomiędzy Polonią a Bronią to drużyna z Radomia wygrała 2:1.  

– Każdy na mecz z nami jeszcze bardziej się motywuje, ale w sobotę to my gramy u siebie. Wsparcie kibiców, dobra murawa – czujemy się na własnym stadionie bardzo mocni i wierzymy, że będzie dobrze. W rundzie wiosennej nie przegraliśmy żadnego domowego meczu i chcemy podtrzymać tę passę. To jest nasz dom i będziemy walczyć do końca! – podkreśla Wojciech Fadecki.

Bilety na sobotnie spotkanie z Bronią Radom są dostępne w sprzedaży online – tutaj. Wejściówki mecz będzie można także kupić w kasach na stadionie w piątek (20.05) w godzinach 16:00 -18:00 oraz w dniu meczowym (21.05) w godzinach 16:30 – 18:30. Wszystkich kibiców, którzy tego dnia nie mogą być z nami na stadionie zapraszamy na transmisję meczu na Polonia TV!

Sponsorem najbliższego spotkania Polonii z Bronią zostało Stowarzyszenie K106.

Polonia Warszawa – Broń Radom, sobota (21.05), godz. 19:30