I Drużyna

W sobotę podejmiemy Ursus Warszawa! „Gramy u siebie przed własną publicznością, więc atmosfera jak zawsze będzie wyjątkowa”

  • Strona główna
  • Aktualności
  • W sobotę podejmiemy Ursus Warszawa! „Gramy u siebie przed własną publicznością, więc atmosfera jak zawsze będzie wyjątkowa”
Data publikacji: 07.04.2022

W najbliższą sobotę (9 kwietnia o godzinie 17:00) Czarne Koszule w ramach 24. kolejki 3 Ligi zmierzą się z Ursusem Warszawa, więc czekają nas małe derby Warszawy. Nasza drużyna w ubiegły weekend ze względu na złe warunki atmosferyczne nie rozegrała wyjazdowego spotkania ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Ten mecz został przełożony na 13 kwietnia.

Podopieczni Rafała Smalca zrobią wszystko, by w sobotę kontynuować zwycięską serię i wygrać czwarty ligowy mecz z rzędu. Nasza drużyna aktualnie traci dziewięć oczek do lidera tabeli grupy pierwszej, ale należy zaznaczyć, że nasz zespół rozegrał o dwa spotkania mniej niż Legionovia Legionowo.

– W minionej kolejce niestety nie mogliśmy rozegrać meczu, ale nie mamy wpływu na warunki pogodowe. Cały czas ciężko trenujemy, by nasza forma poprawiała się. Robimy dalej swoje i czekamy na kolejny mecz. A teraz gramy u siebie przed własną publicznością, więc atmosfera jak zawsze będzie wyjątkowa – podkreśla Tomasz Wełna.

Ursus Warszawa w ubiegły weekend również nie rozegrał swojego zaplanowanego spotkania z Unią Skierniewice. W dwudziestu dwóch meczach zdobył trzydzieści punktów i aktualnie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. W drużynie Ursusa występuje aktualnie najskuteczniejszy zawodnik naszej grupy Michał Strzałkowski, który ma na swoim koncie trzynaście bramek. 29-latek w przeszłości grał w barwach Polonii Warszawa, ale w sobotę wystąpi na K6 w drużynie gości.

– Do końca sezonu jest jeszcze wiele czasu, ale mam nadzieję, że będziemy tak wyglądać do ostatniego meczu, a nawet jeszcze lepiej. Czuję się świetnie i wszyscy jesteśmy w pełni zmotywowani, by w każdym kolejnym spotkaniu walczyć o komplet punktów. Cieszę się, że do wyników doszła nasza gra i jakość. Dużo lepiej dogadujemy się z chłopakami na boisku. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze, by pokazywać w pełni swój potencjał i myślę, że możemy jeszcze dużo zaprezentować – zaznacza nasz obrońca.

I dodaje: Latem nie mieliśmy tak wiele czasu na przyswojenie nowego ustawienia i taktyki, ale dzięki pracy wykonanej w zimowym okresie przygotowawczym widzimy teraz efekty na boisku. Stanowimy silny kolektyw drużynowo i cały czas idziemy do góry.

Bilety na sobotnie spotkanie są dostępne w sprzedaży online – tutaj, a wszystkich kibiców, którzy tego dnia nie mogą być na stadionie zapraszamy na transmisję tego meczu na PoloniaTV!

Harmonogram sprzedaży biletów stacjonarnie:

08.04 (piątek) – godz. 16:00 – 18:00

09.04 (sobota dzień meczowy) – godz. 14:00 – 18:00

Polonia Warszawa – Ursus Warszawa, sobota, godz. 17:00