I Drużyna

Kolejny zimowy sparing przed nami. W Kręczkach zagramy z Pogonią

Data publikacji: 26.01.2024

Naszym kolejnym sparingpartnerem w ramach zimowych przygotowań będzie drugoligowa Pogoń Siedlce. Mecz z niżej notowanym rywalem zaplanowano na jutro (27.07) na godzinę 14:30. Spotkanie w Kręczkach odbędzie się w nietypowej formule dwa razy po 60 minut.

Nasz najbliższy rywal po rundzie jesiennej rozgrywek drugiej ligi plasuje się na wysokim trzecim miejscu w tabeli ze stratą zaledwie punktu do miejsca gwarantującego awans na zaplecze Ekstraklasy. Warto jednak wspomnieć, że drużyna prowadzona przez trenera Marka Brzozowskiego ma jeden mecz rozegrany mniej w porównaniu z chociażby z liderem, Kotwicą Kołobrzeg, do której traci cztery „oczka”.

W 19 rozegranych spotkaniach zawodnicy Pogoni strzelili łącznie 32 bramki, co czyni ich drugą najlepszą formacją ofensywną w lidze. Silną stroną drużyny z Siedlec w rundzie jesiennej była także dobrze spisująca się defensywa. 22 bramki stracone to trzeci najlepszy wynik w lidze. Mniej goli w tym czasie straciły tylko Olimpia Elbląg (21) i KKS Kalisz (17).

Piłkarze Pogoni do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej wrócili 8 stycznia, przygotowując się do tej pory na własnych obiektach w Siedlcach oraz, podobnie tak, jak i my, w Kręczkach. W ramach zimowych przygotowań Siedlczanie rozegrali jeden mecz kontrolny z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoni 2:0.

Biało-niebiescy do jutrzejszego meczu przystąpią w osłabionym składzie. Trener Marek Brzozowski nie będzie mógł bowiem skorzystać z wracających do zdrowia po drobnych urazach Jerzego Burka, Krzysztofa Popiołka i Cezarego Bujalskiego. W Kręczkach nie zobaczymy również kontuzjowanego Damiana Nowaka.

Sobotni sparing będzie swego rodzaju próbą rewanżu za ubiegły, drugoligowy sezon, w którym dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość rywala z Siedlec (porażka 1:2 na wyjeździe i 0:1 przy #K6).

We wtorek, 30 stycznia nasi piłkarze wylecą natomiast na dziesięciodniowy obóz przygotowawczy do tureckiego Belek, gdzie rozegrają dwa mecze kontrolne z rywalami z Rumunii i Danii. Po powrocie do Polski, a przed startem ligi, popieczeni Rafała Smalca zmierzą się jeszcze na wyjeździe z Motorem Lublin.

Rundę rewanżową Fortuna 1 Ligi rozpoczniemy z kolei w sobotę, 17 lutego od meczu z Arką Gdynia. Początek o godzinie 17:30. O sprzedaży biletów poinformujemy w najbliższych dniach. Cały czas możecie natomiast kupować karnety na rundę wiosenną. Są one dostępne online oraz stacjonarnie w Czarnej Koszuli. Bądź naszym 12 zawodnikiem! Wspólnie wypełnijmy stadion przy #K6!

#PełnaKonwiktorska