I Drużyna

W Częstochowie po awans! Gramy w delegacji ze Skrą

Data publikacji: 26.09.2023

Już dziś o godzinie 19:00 powalczymy w Częstochowie z drugoligową Skrą o awans do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Mecz rozgrywany na Stadionie Miejskim przy ul. Loretańskiej 20 będzie naszym pierwszym oficjalnym starciem z tym rywalem w historii rozgrywek ligowych/pucharowych. Zachęcamy do zaobserwowania naszych mediów społecznościach, gdzie będziemy informować na bieżąco o zmianie wyniku.

Skra Częstochowa w poprzednim sezonie rywalizowała, podobnie tak jak my teraz, na pierwszoligowych boiskach. Zespół spod Jasnej Góry zakończył zmagania ligowe w strefie spadkowej i po pięciu latach musiał pożegnać się z gronem drużyn rywalizujących na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Początek drugoligowej rywalizacji Skra może zaliczyć do całkiem udanych, patrząc na liczne zmiany kadrowe, który zaszły w szeregachnaszego rywala podczas letniego okienka transferowego. Po 6. kolejkach podopieczni Konrada Geregi zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 16. punktów na koncie. Bilans to cztery zwycięstwa, w tym wygrana z drugim w tabeli Zagłębiem II Lubin, cztery remisy i dwie porażki. Co ciekawe, Skra ma jedną z najszczelniejszych defensyw w lidze (raptem 7 straconych goli – drugi wynik w lidze) oraz jedną z najsłabszych formacji ofensywnych (8 goli straconych – trzeci wynik w lidze). Do tej pory nie przyszło nam ze sobą rywalizować na żadnym poziomie rozgrywkowym.

Mecz z niżej notowanym rywalem nie będzie transmitowany w paśmie telewizyjnym ani internetowym. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy informować na bieżąco o zmianie wyniku.