Klub

Uczelnia Łazarskiego w gronie partnerów Polonii Warszawa

Data publikacji: 28.03.2024

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do grona partnerów naszego klubu dołączyła Uczelnia Łazarskiego. Dziękujemy za zaufanie. 

Współpraca z Uczelnią Łazarskiego obejmować będzie m.in. wspólne inicjatywy zmierzające do wzajemnej promocji, w tym organizowanie grupowych wyjść studentów na mecze przy Konwiktorskiej 6, promocję na terenie uczelni, komunikację i działania w mediach społecznościowych oraz stoiska informacyjne rozstawiane przez Uczelnię i Klub podczas organizowanych przez siebie wydarzeń.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z cenioną nie tylko w Warszawie, ale i również w całej Polsce uczelnią wyższą. Uczelnia Łazarskiego to doskonały wybór dla młodych ludzi, pragnących stale i sukcesywnie podnosić swoje kompetencje oraz umiejętności. Poprzez współpracę chcemy dotrzeć do młodych ludzi, w tym również do studentów z zagranicy, zapoznać ich nie tylko z historią klubu, ale również i miasta. Dziękujemy za zaufanie i liczymy na owocną współpracę – przyznał Grzegorz Leśniewski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polonii Warszawa.

– Poprzez współpracę z Polonią Warszawa chcemy popularyzować aktywność fizyczną wśród naszych studentów, a także budować nowoczesną społeczność fanów sportu, której fundamentem będą przede wszystkim pozytywne emocje i wartości moralne promujące uczciwą rywalizację i ducha zdrowego współzawodnictwa. Obecnie, wobec wielu sukcesów naszych sportowców zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, takie kompetencje jak umiejętność planowania i zarządzania własną ścieżką kariery, ale także gry zespołowej – wydają się być kluczowe – a to obszar, w którym zapewne będziemy mogli wymieniać wspólne doświadczenia i tworzyć nowe dobre praktyki w sporcie w ujęciu wielowymiarowym – mówi Monika Eitel, dyrektor rekrutacji i marketingu w Uczelni Łazarskiego. 

Uczelnia Łazarskiego to niepubliczna uczelnia akademicka z siedzibą w Warszawie założona w 1993 roku z inicjatywy Ryszarda Łazarskiego, nauczyciela i działacza oświaty. W czasie II wojny światowej Ryszard Łazarski walczył w pułku „Baszta” Armii Krajowej, a także brał czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Po upadku stolicy został zesłany do niemieckiego obozu dla żołnierzy i podoficerów Stalag XB Sandbostel. Po zakończeniu wojny zaangażował się politycznie, rozpoczynając swoją działalność w strukturach Polskiego Stronnictwa Ludowego Stanisława Mikołajczyka, za którą był represjonowany przez ówczesne władze Polskiej Republiki Ludowej. Został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem Armii Krajowej, a także Medalem za Warszawę oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Zmarł 8 kwietnia 2000 roku w swojej ukochanej Warszawie. 

Obecnie Uczelnia Łazarskiego posiada bogatą ofertę edukacyjną. Swoim zakresem obejmuje kształcenie na trzech wydziałach: Wydziale Prawa i Administracji, Wydziale Ekonomii i Zarządzania oraz Wydziale Medycyny. Aviation Lazarski Academy, ze specjalnościami dedykowanymi pasjonatom lotnictwa, oferuje studia przyszłym pilotom i pracownikom administracyjnym linii lotniczych. Oferta kształcenia uczelni to studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie w zakresie prawa, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University.

Witamy w polonijnej rodzinie!