I Drużyna Akademia

Trzech młodych trenuje z Polonią!

Data publikacji: 17.01.2023

Zima to nie tylko czas ciężkiej pracy i budowania formy na kolejne miesiące, ale też idealna okazja do sprawdzenia młodych talentów z akademii MKS Polonia Warszawa, słynącej z dobrego szkolenia talentów.

W tym tygodniu z zespołem Rafała Smalca trenuje aż trzech nowych graczy z zespołu CLJ prowadzonego przez Adama Chmielewskiego. Franciszek Antkiewicz (rocznik 2004) to skrzydłowy, który w minionej rundzie rozegrał 1249 minut na 1530 możliwych w Centralnej Lidze Juniorów, zdobywając 6 bramek i 5 asyst. Kacper Jakóbczyk (również urodzony w 2004 roku), to typowa „dycha”, ofensywny pomocnik. W CLJ zaliczył 1154 minuty, co przełożyło się na 3 gole i tyle samo asyst. Najmłodszym z tego tria jest lewonożny wahadłowy Wiktor Ambroziak (rocznik 2005), który w minionej rundzie borykał się z urazami. Jest szykowany przez trenera Adama Chmielewskiego na podporę defensywy CLJ U19 w kolejnym sezonie. Młody gracz może również grać jako półlewy stoper.

Całej ekipie życzymy tego, żeby treningi z seniorami były pierwszym krokiem do pięknych przygód z dorosłym futbolem w Czarnych Koszulach. Drogę z MKS do drużyny seniorów przeszli w ostatnim czasie między innymi Eryk Mikołajewski, Bartosz Biedrzycki czy Nikita Vasin. Młodzi otrzymają również szanse występu w zaplanowanym na sobotę sparingu z trzecioligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Zespół Polonii występujący w CLJ U-19 po rundzie jesiennej zajmuje 7. miejsce ze stratą 10 punktów do liderującego Górnika Zabrze. Zespół Adama Chmielewskiego może się pochwalić między innymi wygranymi z takim klubami jak Lech Poznań, Pogoń Szczecin czy Śląsk Wrocław. Wiosenne zmagania rozpocznie 11 marca od starcia w Krakowie z Wisłą.