I Drużyna

Trudna sobota w Lublinie. Motor lepszy w obu sparingach

Data publikacji: 10.02.2024

Lublin nie był dzisiaj dla nas szczęśliwy. Oba sparingi z tamtejszym Motorem zakończyły się naszymi porażkami odpowiednio 2:3 i 0:1.

Na tydzień przed startem rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi drużyna Dumy Stolicy rozegrała na wyjeździe dwa mecze sparingowe z Motorem Lublin. Pierwsze spotkanie, które rozpoczęło się równo o godzinie 11:00 na boisku Lubelskiej Akademii Futbolu, zakończyło się niestety naszą porażką 2:3. W 23. minucie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą trafienia Xabiego Auzmendiego, który urwał się obrońcom i z wysokości linii pola karnego finezyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły co prawda szukały swoich szans do strzelenia gola, lecz w kluczowych momentach brakowało precyzji w ich wykończeniu i na przerwę schodziliśmy z jednobrakowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy to dwa szybkie i na nasze nieszczęście celne ciosy Motoru w postaci dwóch trafień Krzysztofa Kruka. Obrońca gospodarzy, sprowadzony zimą z Zagłębia Lubin, najpierw uderzeniem głową pokonał Krzyśka Bąkowskiego w 49. minucie. 120 sekund później defensor najlepiej odnalazł się w naszym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i sprytnym strzałem głową po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

Do wyrównania w 75. minucie doprowadził Szymon Kobusiński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem płaskim strzałem skierował piłkę do bramki. Sześć minut później wynik spotkania ustalił Sebastian Rudol, który wykorzystał niepewną interwencję Bąkowskiego po strzale Wełniaka, i z dobitki nie dał naszemu golkiperowi szans na obronę.

Po ostatnim gwizdku sędziego odbyła się dodatkowo seria rzutów karnych, w której wygraliśmy 5:4. Warto podkreślić, że strzał jednego z zawodników Motoru obronił Krzysiek Bąkowski.

Drugi mecz również nie ułożył się po naszej myśli i zakończył się porażką Czarnych Koszul 0:1. Podobnie, jak w przypadku pierwszego spotkania, po regulaminowym czasie gry odbyła się seria rzutów karnych, zakończona wygraną gospodarzy 4:1.

Kolejne spotkanie, już w ramach rozgrywek ligowych, zagramy w sobotę, 17 lutego. O godzinie 17:30 podejmiemy przy #K6 Arkę Gdynia, lidera Fortuna 1. Ligi. Kup bilet i pomóż nam w walce o trzy punkty! Bilety są dostępne online oraz stacjonarnie w Czarnej Koszuli. Bądź naszym 12. zawodnikiem!

Skład na pierwszy mecz: Krzysiek Bąkowski – Michał Grudniewski, Maciej Kowalski-Haberek, Michał Kołodziejski – Nikodem Zawistowski, Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki – Michał Bajdur, Xabi Auzmendi – Szymon Kobusiński

Skład na drugi mecz: Jakub Lemanowicz (46. Adrian Sandach) – Eryk Mikołajewski (46. Jakub Piątek), Filip Arak, Jan Majsterek (60. Anton Grzelczak) – Dariusz Pawłowski, Vladyslav Okhronchuk, Oliwier Wojciechowski, Wojciech Fadecki – Marcin Kluska, Mateusz Michalski – Paweł Tomczyk