I Drużyna

Tomek Wełna odchodzi z Polonii Warszawa

Data publikacji: 03.01.2024

Tomek Wełna nie będzie dłużej reprezentował barw Polonii Warszawa. Umowa obrońcy z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron.  

Tomasz Wełna swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Nadnarwiance Pułtusk i akademii MKS Polonia Warszawa, z której w 2009 roku, w wieku 18 lat, trafił do Polonii Warszawa, zbierając cenne doświadczenie w drugim zespole, rozgrywkach Młodej Ekstraklasy oraz rocznym wypożyczeniu w Dolcanie Ząbki. W lutym 2013 roku został natomiast włączony do kadry pierwszego zespołu, rozgrywając na boiskach Ekstraklasy 3 spotkania (ze Śląskiem Wrocław, z Koroną Kielce i Podbeskidziem Bielsko-Biała).

W kolejnych latach Tomek reprezentował barwy Cracovii, Puszczy Niepołomice, Stomilu Olsztyn, cypryjskiego Arisie Limassol, Olimpii Grudziądz, Widzewa Łódź i Pogoni Siedlce. W lipcu 2020 roku Tomek po siedmiu latach przerwy wrócił na Konwiktorską 6, a swoją grą, walecznością i zaangażowaniem przyczynił się do dwóch awansów z rzędu – najpierw do 2, a następnie 1 Ligi. Co ciekawe, Tomek jest – obok Łukasza Piątka – jednym z dwóch piłkarzy w historii naszego klubu, który reprezentował barwy Dumy Stolicy na czterech poziomach rozgrywkowych. Łącznie Tomek w Dumie Stolicy rozegrał 98 spotkań, w których strzelił cztery bramki i zaliczył tyle samo asyst.

Tomku, dziękujemy za godne reprezentowanie barw naszego klubu, za zaangażowanie włożone w każdy trening i mecz oraz pomoc w wywalczeniu dwóch awansów z rzędu. Do zobaczenia na #K6!