Wideo I Drużyna

Tomasz Wełna: Wygraliśmy dzięki konsekwencji w grze

Data publikacji: 31.10.2021

Przebieg wygranego spotkania z ŁKS-em II Łódź skomentowali trener Rafał Smalec oraz zawodnicy – Damian Mosiejko i Tomasz Wełna.

Damian Mosiejko (zawodnik Polonii Warszawa): W meczu z ŁKS-em zagrałem na skrzydle i strzeliłem bramkę. Nie liczy się na jakiej pozycji się gra, cieszę się, że mogę pomóc drużynie i ważne, abyśmy punktowali, bo to jest nam potrzebne. Zawsze chcielibyśmy dominować i przejąć inicjatywę, ale plan taktyczny możemy mieć przed meczem, ale boisko zawsze wszystko zweryfikuje. Czasem zawodzi styl, ale najważniejsze są trzy punkty.

Rafał Smalec (trener Polonii Warszawa): Bardzo jesteśmy zadowoleni z drugiej połowy, ponieważ w pierwszej potrzebowaliśmy czasu ze względu na nowe ustawienie. W drugiej połowie byliśmy bardzo dobrze ustawieni, a przez to wiedzieliśmy, że stworzymy sobie sytuacje do bramki. To nie jest łatwe miejsce do grania. Młodzież z ŁKS-u naprawdę potrafi grać w piłkę i dla nas jest to bardzo cenne zwycięstwo. Już przed sezonem zakładaliśmy, że będziemy chcieli być elastyczni, by być przygotowanym do gry w różnych ustawieniach.

Tomasz Wełna (zawodnik Polonii Warszawa): Wygraliśmy ten mecz i zdobyliśmy punkty dzięki konsekwencji przede wszystkim w obronie. Teraz już skupiamy się na kolejnym meczu, a ten zostawiamy za sobą i walczymy o kolejne trzy punkty. Cieszę się, że nie straciliśmy bramki.