GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Szymon Lewicki: Czuję się bardzo dobrze w drużynie i walczę o miejsce składzie

Data publikacji: 13.03.2022

Polonia Warszawa w miniony weekend pauzowała, ale wraca do ligowej rywalizacji w najbliższą niedzielę. A co po sobotnim meczu kontrolnym z Polonią Iłowo powiedzieli nasi zawodnicy Wojciech Fadecki i Szymon Lewicki? Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi!

Czarne Koszule pewnie pokonały sparingowo Polonię Iłowo, wygrywając 7:0. Dla Wojciecha Fadeckiego był to pierwszy mecz po kontuzji, którą doznał na podczas sparingu w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Natomiast Szymon Leiwcki po raz pierwszy zagrał spotkanie w barwach Czarnych Koszul i zdobył bramkę.

Wojciech Fadecki (pomocnik Polonii Warszawa): Czuję się w pełni gotowy do gry, rehabilitacja przebiegała dosyć długo, ćwiczenia z fizjoterapeutą w klubie oraz zabiegi w klinice Esse dały jednak pożądany efekt i po kontuzji nie ma śladu. Brakowało mi meczów i bardzo się cieszę, że mogłem zagrać. Ciężko wejść do gry po takim czasie, ale myślę, że z treningu na trening i meczu na mecz będzie tylko lepiej. Sparing był bardzo pożyteczny, miał na celu utrzymanie nas w rytmie meczowym, podczas pauzy a także cały czas koncentrujemy się na doskonaleniu naszego stylu gry, a to że popisaliśmy się wysoką skutecznością to tylko pokazuje naszą siłę i profesjonalizm całego zespołu.

Zwycięstwa budują drużynę, tym bardziej że gra w naszym wykonaniu wygląda bardzo dobrze. Jest spora, ale pozytywna dla nas rywalizacja o miejsce w składzie, wszyscy podążamy w jednym kierunku. W najbliższą niedzielę czeka nas kolejny bardzo ważny krok do wykonania.

Szymon Lewicki (napastnik Polonii Warszawa): Mecz z Polonią Iłowo był dla mnie pierwszy w nowych klubowych barwach, więc wrażenia są bardzo pozytywne, tym bardziej po takim wyniku. Mam nadzieję, że w każdym meczu będziemy zdobywać wiele bramek, a co za tym idzie – punktów, które przybliżają nas do realizacji określonego celu. Szkoda, że było to tylko spotkanie towarzyskie, ale na pewno zdobyta bramka cieszy – teraz to przełożyć na mecze ligowe.

Przed nami wyjazd i to do trudnego rywala jakim jest Błonianka. Z tego co zaobserwowałem od dziewięciu meczów nie przegrali, przy tym wygrywając osiem spotkań. Te liczby muszą robić wrażenie, jaka to liga by nie była. Myślę, że będzie to bardzo ciężki mecz, ale też każda seria kiedyś kończy i mam nadzieję, a nawet jestem pewien, że tę serię Błonianki zakończymy! Czuję się bardzo dobrze w drużynie i walczę o miejsce składzie.