I Drużyna

Szymon Kobusiński wzmacnia Czarne Koszule!

Data publikacji: 12.07.2023

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem Czarnych Koszul został Szymon Kobusiński. Piłkarz dołączył do naszego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Zagłębia Lubin.

Szymon Kobusiński swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii GKS Syrena Cybinka. Jako junior występował także w Perle Cybinka oraz Polonii Słubice. Latem 2014 roku, w wieku 16 lat, trafił do akademii Falubazu Zielona Góra.

W Lubuskim zespole spędził cztery lata, po czym w lipcu 2018 roku przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do Garbarni Kraków. Z kolei wiosną 2019 roku reprezentował barwy Stali Rzeszów.  

Po zakończeniu kampanii ligowej 2018/2019 wrócił do Zielonej Góry i parafował kontrakt z tamtejszą Lechią. Dobrymi występami w zielonogórskim zespole (87 meczów, 34 gole, 2 asysty) zapracował na transfer do Puszczy Niepołomice. W klubie z Małopolski spędził udane półtora roku, zwieńczone 15 trafieniami w 48 występach.

Swoją grą na boiskach Fortuna 1 Ligi zwrócił na siebie uwagę Zagłębia Lubin, do którego dołączył w lipcu ubiegłego roku. W drużynie „Miedziowych” rozegrał pięć meczów w PKO BP Ekstraklasie.

Na pewno towarzyszą mi pozytywne wrażenia. Cieszę się, że tutaj trafiłem, że było zainteresowanie z dwóch stron. Mam nadzieję, że przełoży się to na dalszą współpracę. W Polonii dam z siebie wszystko – przyznał Szymon zaraz po podpisaniu kontraktu.

W minionej rundzie Kobusiński grał na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów, w którego barwach rozegrał 13 spotkań na poziomie Fortuna 1 Ligi. Strzelił w nich łącznie dwie bramki oraz zaliczył jedną asystę.  

Szymon, witamy w Polonii. Życzymy samych sukcesów w nowych barwach.