I Drużyna

Sparingowy dwumecz z Motorem. Już jutro ostatni sprawdzian przed ligą

Data publikacji: 09.02.2024

Przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi wchodzą w decydującą fazę. Jutro (10.02) naszych piłkarzy czeka dwumecz z Motorem Lublin. Będzie to ostatni sprawdzian Dumy Stolicy przed startem ligowych rozgrywek. Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 11:00. Drugi rozpocznie się natomiast dwie i pół godziny później o 13:30. Oba sparingi odbędą się w formule dwa razy po 45. minut.

Motor Lublin rundę jesienną Fortuna 1 Ligi zakończył na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 32. punktów i stratą zaledwie dwóch „oczek” do lidera Arki Gdynia. Drużyna Goncalo Feio ma jednak jeden mecz rozegrany mniej. Bilans to dziesięć zwycięstw, sześć remisów oraz tylko dwie porażki przy 26 strzelonych i 22 straconych bramkach. Ostatni nasz mecz z Motorem (sierpień 2023) zakończył się niestety jednobramkową porażką Dumy Stolicy po trafieniu Bartosza Wolskiego.

W ramach zimowych przygotowań Motor rozegrał do tej pory siedem gier sparingowych, z których cztery wygrał, dwie zremisował i jedną przegrał.

Jagiellonia Białystok 0:0 Motor Lublin

Motor Lublin 2:0 Stal Rzeszów

Motor Lublin 2:1 Znicz Pruszków

Motor Lublin 0:0 Resovia

Motor Lublin 5:1 Wisła Puławy

Radomiak 2:1 Motor Lublin

Motor Lublin 2:0 Stal Stalowa Wola

Zimą ekipa z Lubelszczyzny sfinalizowała kilka głośnych transferów na czele z Senegalczykiem Mbaye Ndiaye. Oprócz 20-latka zespół zasilili znani z Ekstraklasy Paweł Stolarski oraz Krzysztof Kruk. Do drużyny dołączył również Paweł Budzyński, 21-letni bramkarz z Polonii Środa Wielkopolski.

Relację z dwóch jutrzejszych meczów sparingowych przeprowadzimy w naszych mediach społecznościowych. Warto je zaobserwować, żeby być na bieżąco.

Facebook

Instagram

X

Przypominamy również o trwającej sprzedaży biletów na mecz z Arką Gdynia (17.02, godz. 17:30). Bilety, podobnie jak i karnety na rundę wiosenną, są dostępne online oraz stacjonarnie w Czarnej Koszuli. Bądź razem z nami #NaStadionie!

#PełnaKonwiktorska