I Drużyna

Sparingowa wygrana Czarnych Koszul

Data publikacji: 24.07.2023

W niedzielnym sparingu „wyrównawczym” Polonia Warszawa pokonała trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:2 (1:2). Dublet w tym spotkaniu zaliczył nasz nowy napastnik Szymon Kobusiński.

Trener Rafał Smalec desygnował na plac gry zawodników, którzy w ligowym starciu z GKS Tychy, grali mało, nie podnieśli się z ławki rezerwowych lub w ogóle zabrakło ich w kadrze meczowej. Na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim mogliśmy zobaczyć m.in. Łukasza Piątka, Szymona Kobusińskiego czy Michała Kołodziejskiego.

Mecz z niżej notowanym rywalem rozpoczął się od ataków z obu stron. Mimo kilku sytuacji w pierwszych minutach nie udało nam się znaleźć drogi do bramki rywala. Sztuka ta udała się natomiast naszym przeciwnikom, którzy w 20. minucie objęli prowadzenie. Gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Ciach.

Stracona bramka zmotywowała naszych piłkarzy do lepszej gry, pełnej zaangażowania i walki o każdy metr boiska. Osiem minut później doprowadziliśmy do wyrównania, a gola na 1:1 strzelił Łukasz Piątek.

Pod koniec pierwszej połowy rywale po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie, wykorzystując moment dekoncentracji w naszych szeregach. W 42. minucie Jakuba Lemanowicza pokonał Kamil Wiśniewski.  

W przerwie doszło do dwóch zmian w naszym zespole. W miejsce Jakuba Lemanowicza i Mateusza Michalskiego pojawili się na placu gry Adrian Sandach i Junior Radziński.

Drugą połowę rozpoczęliśmy w najlepszy możliwy sposób. Zaledwie 60 sekund po rozpoczęciu drugich 45. minut bramkę dla Dumy Stolicy zdobył Michał Kołodziejski.

W kolejnych minutach gra toczyła się pod nasze dyktando, a swoją boiskową dominację przypieczętowaliśmy dwoma trafieniami Szymona Kobusińskiego. 

Dziękujemy rywalom za grę i rywalizacje w duchu fair play.

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz (46 Adrian Sandach) – Eryk Mikołajewski, Filip Arak, Michał Kołodziejski – Nikodem Zawistowski (70 Jan Parafianowicz), Łukasz Piątek, Jakub Piątek, Bartosz Biedrzycki – Oliwier Wojciechowski, Mateusz Michalski (46 Junior Radziński) – Szymon Kobusiński (75 Emre Celik)