I Drużyna

Sparing z SCM Gloria Buzau na remis

Data publikacji: 03.02.2024

Duma Stolicy zremisowała 1:1 (0:1) z SCM Gloria Buzau w pierwszym sparingu rozgrywanym w tureckim Belek. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Mateusz Michalski.

Od środy, 31 stycznia przygotowujemy się do startu rundy wiosennej w tureckim Belek. Dzisiaj natomiast rozegraliśmy pierwszą grę kontrolną z rumuńskim SCM Gloria Buzau, piątym zespołem tamtejszej pierwszej ligi.

Do gry od pierwszej minuty trener Rafał Smalec desygnował dwóch nowych piłkarzy sprowadzonych w zimowym okienku transferowym – Krzysztofa Bąkowskiego oraz Xabiego Auzmendiego.

Po pierwszej połowie, mimo kilku okazji do strzelenia gola, schodziliśmy do szatni z jednobramkową stratą do przeciwnika po golu w 29. minucie. Po godzinie gry doszło do jedenastu, zaplanowanych wcześniej zmian w naszym zespole, a na boisku pojawili się m.in. Michał Bajdur, Bartek Biedrzycki czy Paweł Tomczyk.

Nasze ofensywne starania znalazły swoją finalizację w 80. minucie, kiedy do wyrównania doprowadził Mateusz Michalski, jeden z najskuteczniejszych strzelców Dumy Stolicy, który rundę jesienną Fortuna 1 Ligi zakończył z pięcioma trafieniami na koncie. W ostatnich minutach żaden z zespołów nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się remisem 1:1. Po ostatnim gwizdku sędziego odbyła się dodatkowo seria rzutów karnych, w której wygraliśmy 6:5!

Kolejny mecz kontrolny w tureckim Belek zagramy już w środę, a naszym przeciwnikiem będzie duński pierwszoligowiec Kolding IL.

Skład do 60. minuty: Bąkowski – Grudniewski, Kowalski-Haberek, Majsterek – Zawistowski, Marciniec, Koton, Fadecki – Kluska, Xabi – Kobusiński

Skład od 60. minuty: Lemanowicz – Okhronchuk, Arak, Kołodziejski – Pawłowski, Piątek, Wojciechowski, Biedrzycki – Michalski, Bajdur – Tomczyk

Przy #K6 widzimy się już w sobotę, 17 lutego na meczu z Arką Gdynia. Początek o godzinie 17:30. O starcie sprzedaży biletów poinformujemy już w poniedziałek! Przypominamy również o trwającej sprzedaży karnetów na rundę wiosenną 2023/2024. Karnety są dostępne online oraz stacjonarnie w naszym sports barze Czarna Koszula. Razem zapełnijmy stadion!

#PełnaKonwiktorska